Манчестър Сити детронира Ливърпул в шоу с 5 гола (ВИДЕО)

„Гражданите“ на четвъртфинал за Купата на лигата след 3:2

Манчестър Сити спечели първото голямо дерби в Англия след Мондиал 2022.

„Гражданите“ детронираха Ливърпул и се класираха за четвъртфиналите на турнира за Купата на лигата след домакински успех с 3:2.

Срещата на „Етихад“ бе много динамична и гостите на 2 пъти изравняваха резултата, но в крайна сметка преклониха глави и напускат надпреварата, която спечелиха миналата година.

Ерлинг Холанд откри още в 10-ата минута, в 20-ата Фабио Карвальо изравни, а след почивката последваха два още по-бързи гола. Първо Рияд Марез направи 2:1 в 47-ата минута, но в следващата Мохамед Салах възстанови статуквото, за да може Нейтън Аке да сложи точка на спора в 58-ата.

Още в 17-ата секунда Холанд бе изведен сам срещу вратаря на Ливърпул, но прибърза с изстрела и прати топката много високо над целта.

Отговорът на гостите дойде точно минута по-късно, когато техният нападател Дарвин Нунес също получи хубав пас и напредна в пеналта, ала не сполучи с шута по диагонала.

В 6-ата минута отново Холанд получи зад гърба на защитата и намери много хитро Кол Палмър, но 20-годишният юноша на „гражданите“ разочарова със завършващия удар и пропусна да открие резултата.

Това обаче стори именно Холанд, който в 10-ата минута засече от въздуха пас на Кевин Де Бройне, за да даде преднина на „гражданите“.

Тя се задържа едва 10 минути, тъй като в 20-ата централният защитник на гостите Жоел Матип се включи в една атака и подаде към Джеймс Милнър. Опитният халф намери младока Фабио Карвальо, а той без забавяне матира Щефан Ортега и изравни – 1:1.

Срещата продължи във вихрено темпо и в 34-ата минута Милнър изби пред голлинията изстрел на Илкай Гюндоган, а в 36-ата вратарят Келъхър се намеси решително, за да запази ремито.

За съжаление на мърсисайдци обаче малко след това Милнър се контузи и трябваше да бъде заменен принудително от Нат Филипс.

До почивката нови попадения не паднаха, но след нея бяха отбелязани 2 в рамките само на минута. В 47-ата Рияд Марез получи до ъгъла на наказателното поле, овладя майсторски и с чудесен удар в далечния горен ъгъл направи резултата 2:1.

Той обаче се запази такъв броени секунди, защото веднага след подновяването на играта от центъра Ливърпул осъществи атака по фланга и Дарвин Нунес намери Мохамед Салах, а египтянинът изравни в 48-ата минута.

Точно 10 по-късно Манчестър Сити поведе за трети път в срещата. Де Бройне намери със страхотно центриране Нейтън Аке и той с глава направи резултата 3:2.

В 72-ата минута Дарвин Нунес можеше да изравни, ала стреля покрай гредата по диагонала. Малко по-късно нервите взеха връх и се стигна до сблъсъци между футболисти от двата тима на терена след грубо влизане на Фабиньо в краката на Родри.

В крайна сметка всичко се размина с по един жълт картон и за двамата, макар че такъв определено заслужаваше и Гюндоган, който блъсна без топка Фабиньо.

Впоследствие Ливърпул се опита да изравни, но не успя да го стори и така Манчестър Сити се класира за четвъртфиналите на турнира. В тях ще играят още градският съперник Манчестър Юнайтед, Чарлтън, Нотингам Форест, Нюкасъл, Саутхемптън, Уулвърхемптън и Лестър.

Манчестър Сити – Ливърпул 3:2
1:0 Ерлинг Холанд (10)
1:1 Фабио Карвальо (20)

2:1 Рияд Марез (47)
2:2 Мохамед Салах (48)
3:2 Нейтън Аке (58)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Манчестър Сити: Ортега Морено, Люис, Аканджи, Нейтън Аке, Аймерик Лапорт, Родриго, Кевин де Бройне, Илкай Гюндоган, Рияд Марез, Палмър, Ерлинг Холанд;

Tреньор: Хосеп Гуардиола;

Ливърпул: Келъхър, Джеймс Милнър, Джо Гомес, Жоел Матип, Робъртсън, Байчетич, Тиаго, Харви Елиът, Фабио Карвальо, Мохамед Салах, Дарвин Нунес;