3. Македа отново спаси Юнайтед

Македа отново спаси Юнайтед

Невръстният италиански тийнейджър Фредерико Македа е на път да се превърне в спасител за Манчестър Юнайтед и да осигури 18-а титла на тима.

Невръстният италиански тийнейджър Фредерико Македа е на път да се превърне в спасител за Манчестър Юнайтед и да осигури 18-а титла на тима. След като в неделя донесе победата с 3:2 над Астън Вила в последната минута, днес той осигури нови три точки на тима си в Съндърланд.

17-годишният юноша на Лацио замени Димитър Бербатов в 75-ата минута при гостуването на Съндърланд и секунди по-късно с малко късмет успя да промуши токата зад гърба на Крейг Гордън за победното 2:1 в полза на „дяволите”. Преди това Скоулс бе извел гостите напред в резултата, а Джоунс изравни в 55-ата.

„Дяволите” имаха превъзходство на „Стейдиъм ъф Лайт”, но бяха на път да сдадат лидерството на Ливърпул, ако не беше голът на Македа. В 17-ата минута удар на Видич с глава бе спрян на голлинията, а Бербатов, който започна като титуляр, не успя да посети вратата. Само две минути по-късно обаче Скоулс се разписа с глава и даде преднина на тима си.    Малко по-късно Видич върна лошо една топка към Бен Фостър и само бързата намеса на вратаря не позволи на Едуардс да изравни. До края на първата част Юнайтед владееше токпката и без проблем задържа преднината си, а Рууни изпусна два добри шанса да покачи на 2:0 в началото на второто полувреме.

В 56-ата минута домакините дочакаха своя шанс, след като Фостър увисна при центриране и Джоунс успя да добита топката в мрежата за 1:1. В следващите минути гостите се втурнаха в атаки, като Тевес не се възползва от прекрасен пас на Бербатов. Аржентинецът се засуети и позволи на защитниците на „черните котки” да избият топката. В 75-ата минута Фъргюсън извади уморения вече Бербатов и пусна Македа. Секунди по-късно удар на Карик се отби в крака на италианеца, което не даде шанс на Гордън да реагира – 1:2 и Юнайтед си върна първото място, което Ливърпул окупира малко по-рано през деня.

Берба и компания имат вече 71 точки от 31 мача, а Ливърпул са с мач повече и точка по-малко, само няколко кръга преди края.

СЪНДЪРЛАНД – МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:2
0-1     Скоулс 19’
1-1     Джоунс 55’
1-2     Македа 76’

Съндърланд: Гордън – Колинс, Дейвънпорт, Фердинанд, Бардсли – Ледбитър, Тайнио, Рийд, Едуардс – Джоунс, Сисе. (Мърфи, Йорк, Макшейн).

Манчестър Юнайтед: Фостър - О’Шей, Видич, Еванс, Невил – Парк, Карик, Скоулс – Рууни, Бербатов, Тевес. (Роналдо, Андерсон, Македа).

Рефер: Роб Стайлс
Стадион: „Стейдиъм ъф Лайт” – 45 408 зрители