Ливърпул взе своето срещу Тотнъм в Лондон, Салах "препарира" шпорите (ВИДЕО)

"Червените" спечелиха с 2:1 при визитата си на своя опонент

Ливърпул спечели с 2:1 дербито срещу Тотнъм от 15-ия кръг на Висшата лига. Мохамед Салах вкара два гола в мрежата на „шпорите“ още преди почивката.

Това се оказа решаващо, защото през второто полувреме Хари Кейн върна интригата, но лондончани не успяха да стигнат дори до точката.

Факт е, че Тотнъм се събуди в заключителните минути и в няколко ситуации късметът покри мърсисайдци.

Все пак тимът на Юрген Клоп стигна до победата и е 8-и с 19 точки. Толкова имат Фулъм и Кристъл Палас. Тотнъм пък заема четвъртото място с 26.

Гостите стартираха мача ударно и още в 3-тата минута имаха голов шанс. Дарвин Нуньес получи на стрелкова позиция и пробва да изненада Юго Лорис в близкия ъгъл. Френският страж обаче успя да избие. Четири минути по-късно уругваецът стреля неточно.

В 12-ата минута по-добрият старт на мърсисайдци даде отражение върху резултата. „Червените“ поведоха с гол на Мохамед Салах. Египтянинът беше намерен от Нуньес около бялата точка и не пропусна.

Четвърт час след началото късметът покри гостите. Хари Кейн намери Иван Перишич в наказателното поле, но неговият удар с глава разтресе гредата.

След бурните начални минути последва затишие. В края на първата част обаче „шпорите“ направиха груба грешка и допуснаха втори гол. Ерик Дайър се опита да върне топката към Лорис, но Салах успя да пресече подаването. Египетският национал прехвърли вратаря за 2:0.

Силите на домакините стигнаха до почетен гол на Кейн в 70-ата минута, а до края нямаше повече голове.

Реал Мадрид представя Мбапе още преди Евро 2024?