Ливърпул разби "чуковете" с 5:1 и спести сили за Арсенал (ВИДЕО)

Мърсисайдци са полуфиналисти за Купата на лигата

Ливърпул разби "чуковете" с 5:1 и спести сили за Арсенал  (ВИДЕО)

Ливърпул е последният полуфиналист в тазгодишното издание на турнира за Купата на лигата в Англия.

Мърсисайдци разбиха гостуващия Уест Хем с 5:1 на „Анфийлд“, а и успяха да спестят сили за дербито срещу Арсенал през уикенда във Висшата лига.

Наставникът им Юрген Клоп даде почивка на голяма част от звездите си като остави на пейката играчи като Мохамед Салах и Трент Александър-Арнолд, а вратарят Алисон дори не попадна в групата.

Въпреки това, възпитаниците на германеца не разочароваха него, както и легендата Кени Далглиш, който изгледа мача от трибуните.

Два гола за успеха вкара Къртис Джоунс, по веднъж се разписаха Доминик Собослай, Коди Гакпо и влезлият след почивката Салах, а почетното попадение за „чуковете“ реализира рожденикът Джаред Боуен.

Мърсисайдци поеха инициативата от самото начало и след няколко пропуска успяха да открият със страхотно изпълнение. Дошлият това лято халф Доминик Собослай се разписа с топовен изстрел от дистанция в 28-ата минута, за да даде аванс на Ливърпул.

Той се запази до почивката, макар че можеше да бъде и увеличен, докато гостите нямаха нито един удар към вратата на Ливърпул.

Скоро след паузата обаче домакините успяха да удвоят преднината си. Къртис Джоунс вкара за 2:0 от нищожен ъгъл, промушвайки топката през единственото възможно място – между краката на вратаря.

Коди Гакпо оформи класиката след плътен шут в долния ъгъл от границата на вратарското поле в 71-ата минута.

Само 6 по-късно Боуен намали с чудесно изпълнение след първия точен удар на лондончани.

Той обаче си остана единствен, а попадението – утешително, защото Уест Хем рухна в края.

В 81-ата минута Дарвин Нунес нацели страничната греда, след намеса на вратаря и появилият се като резерва Мохамед Салах направи по-трудното като не улучи празната мрежа от 10-ина метра.

Броени секунди след това обаче египтянинът се реабилитира.

Той стартира от своята половина, а друга резерва – Трент Александър-Арнолд го изведе в коридор сам срещу вратаря. Салах хладнокръвно завърши, за да направи 4:1 в 82-ата минута.

Само 2 по-късно пък Къртис Джоунс сложи точка на спора, разписвайки се за втори път след хубав пробив и изстрел в обратния ъгъл, оформяйки крайното 5:1.

Така Ливърпул се класира за полуфиналите, които ще са на разменено гостуване, където вече чакат отборите на Фулъм, Мидълзбро и Челси.

Мърсисайдци се върнаха на победния път, след равенството с Манчестър Юнайтед през уикенда и загубата в Европа преди това, а освен това натрупаха самочувствие преди в събота да приемат Арсенал в пряка битка за върха във Висшата лига.

Ливърпул – Уест Хем 5:1
1:0 Доминик Собослай (28)
2:0 Къртис Джоунс (56)
3:0 Коди Гакпо (71)
3:1 Джаред Боуен (77)
4:1 Мохамед Салах (82)
5:1 Къртис Джоунс (84)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛИВЪРПУЛ: Келъхър, Джо Гомес, Куанса, Ван Дайк (к), Цимикас, Ендо, Къртис Джоунс, Собослай, Харви Елиът, Гакпо, Дарвин Нунес;

Мениджър: Юрген Клоп;

УЕСТ ХЕМ: Ареола, Цоуфал, Огбона (к), Мавропанос, Джонсън, Алварес, Соучек, Форналс, Кудус, Бенрама, Боуен;