Ливърпул "преби" Лийдс на "Елън Роуд", вкара им цели шест гола (ВИДЕО)

Мърсисайдци си го изкараха на клетите йоркширци

След четири поредни мача без победата във Висшата лига Ливърпул най-сетне стигна до успех. Мърсисайдци бяха категорични при гостуването си на Лийдс в мач от 31-вия кръг, като постигнаха победа с 6:1.

Коди Гакпо, Дарвин Нуньес, Мохамед Салах и Диого Жота бяха точни за „червените“, като последните два се разписаха на два пъти. Автор на почетния гол за домакините пък беше Луис Синистера.

След успеха Ливърпул е 8-и с актив от 47 точки, докато Лийдс заема 16-ата позиция с 29 точки.

В началните минути на срещата Лийдс стоеше добре на „Анфийлд“ и владееше повече топката. В 7-ата минута гостите можеха да поведат. След центриране от фал Родриго беше оставен непокрит. Алисон обаче внимаваше и без затруднения спаси.

Постепенно мърсисайдци установиха контрола върху мача и головете заваляха. В 35-ата минута падна първият. Мохамед Салах изведе Трент Александър-Арнолд отдясно. Английският национал комбинира с Коди Гакпо, който на празна врата нямаше как да пропусне. В зародиша на нападението Трент игра с ръка. От ВАР обаче прецениха, че ситуацията е в прекалено ранна фаза от нападението и голът не беше отменен.

Само няколко минути по-късно гостите удвоиха преднината си. Диого Жота открадна топката в средата на терена и се впусна в предни позиции. Той продължи към Салах, а египтянинът с прецизен удар порази целта – 0:2.

Малко след почивката Лийдс наказа груба грешка на Ибрахима Конате, който беше последен в защитата и подари топката на пред наказателното поле. Луис Синистера се озова очи в очи с Алисон и елегантно го прехвърли, за да намали изоставането на своя тим.

Този гол сякаш ядоса Ливърпул, който отвърна с поредица от попадения в мрежата на Илан Мелие.

В 52-рата минута Диого Жота овладя в наказателното поле и със страхотен удар матира Мелие.

Шест минути по-късно Алисон беше безпомощен, но бразилският страж с облекчение видя как изстрелът на Брендън Арънсън срещна гредата.

Секунди по-късно попадение на Мохамед Салах не беше зачетено заради засада. Така се стигна до 64-тата минута, когато Коди Гакпо демонстрира добър поглед върху играта и намери Мохамед Салах на чиста позиция. За него остана по-лесното да прати топката в мрежата.

Четвърт час преди изтичането на редовното време резултатът набъбна в полза на Ливърпул. Диого Жота овладя на границата на наказателното поле и с кинжален удар в долния десен ъгъл покачи до 5:1. Топката първо срещна дясната греда, след което попадна в мрежата. Никакви шансове за Мелие.

Това не беше всичко. В 90-ата минута Дарвин Нуньес също записа името си сред голмайсторите. Трент Александър-Арнолд даде извънземна асистенция, с която матира отбраната на Лийдс. Нуньес овладя на гърди и без проблеми вкара за крайното 6:1.

В следващия кръг от Висшата лига отборът на Юрген Клоп посреща Нотингам Форест, докато Лийдс гостува на Фулъм.