3. България U16 завърши на второ място в престижния турнир “Милян Милянич”

България U16 завърши на второ място в престижния турнир “Милян Милянич”

Тимът на Тодор Симов отсъпи с 1:2 на Сърбия

Юношеският национален отбор на България до 16 г. завърши на второ място в престижния международен приятелски турнир “Милян Милянич”, след като във финала отстъпи с 1:2 пред домакините от Сърбия. В надпреварата участие взеха още селекциите на Черна гора и Северна Македония.
Във финалния сблъсък домакините успяха да поведат с 2:0 до почивката след голове на Филип Матияшевич и Павле Щулич от дузпа. За българския тим в 84-ата минута се разписа влезлият като резерва Васил Василев.
След края на срещата съставът на Тодор Симов завоюва и две индивидуални отличия. Огнян Владимиров спечели наградата за най-добър вратар, а Никола Генчев получи приза за най-добър голмайстор.

Съставът на България:
1. Огнян Владимиров, 2. Божидар Жечев, 3. Николай Любомиров (46 - 16. Емануил Няголов), 5. Симеон Турлаков, 6. Валери Владимиров, 8. Димитър Челебиев (64 - 17. Самуил Мечев), 10. Кристиян Горянов, 22. Даниел Ръжданов (46 - 18. Сашо Грънчаров), 19. Максим Минков (64 - 9. Васил Василев), 13. Никола Генчев (46 - 11. Димитър Урумов), 15. Илиан Гатински

Селекционер: Тодор Симов

НА ЖИВО: Хебър - Крумовград 0:0

Следете с NOVSPORT.COM

Левски с подробности за билетите за мача с Пирин

От Левски обявиха подробности относно продажбата на билети за мача срещу Пирин (Благоевград) от турнира за Купата на България