Ливърпул обърна и победи Брайтън на "Анфийлд" за юбилеен успех за Клоп (ВИДЕО)

"Мърсисайдци" обърнаха и надвиха противника с 2:1

Ливърпул направи поредния си обрат от началото на сезона, след като мърсисайдци победиха Брайтън с 2:1 на "Анфийлд" в двубой от 30-ия кръг на Висшата лига. "Чайките" поведоха в резултата още във втората минута на мача, но попадения на Луис Диас и Мохамед Салахд донесоха успеха на "червените", които се завърнаха на първото място в таблицата преди дербито между Манчестър Сити и Арсенал.

Мърсисайдци нямаха победа срещу "чайките" в последните четири мача между двата отбора, като Юрген Клоп досега нямаше нито един успех срещу Роберто Де Дзерби.

Ливърпул е с актив от 67 точки, с три преди Арсенал, докато Брайтън е 9-ти с 42 пункта. За "червените" предстои домакинство на Шефилд Юнайтед, докато отборът от Южния бряг ще гостува на Брентфорд.

Брайтън откри резултата още във втората минута. Топката попадна на крака на Дани Уелбек на границата на пеналтерията, а той от движение със страхотен удар в левия ъгъл не остави шансове на Каомин Келехър.

Пет минути след това домакините имаха претенции за дузпа след задържане срещу Дарвин Нуньес, но до 11-метров наказателн удар не се стигна.

В 9-ата минута Мохамед Салах стреля. Изстрелът му обаче премина покрай десния страничен стълб.

18 минути по-късно Ливърпул успя да изравни. Мърсисайдци изпълниха корнер. Отбраната на "чайките" не изчисти добре, Салах върна кълбото в пеналтерията с глава, а там Луис Диас с хубав удар прати топката в мрежата.

В 38-ата минута Дарвин Нуньес отправи точен изстрел, но Барт Вертбрюген се намеси. Така приключи и първото полувреме.

Девет минути след старта на втората част Алексис Мак Алистър бе близо до попадение. Ударът му с глава обаче премина встрани от левия страничен стълб.

В 64-ата минута Доминик Собослай пробва късмета си от далечно разстояние, но изпълнението му премина покрай вратата.

Една минути по-късно домакините разиграха по страхотен начин, за да стигнат до втори гол. Собослай намери Мак Алистър около дъгата на наказателното поле, а той с брилянтен пас намери Мохамед Салах в пеналтерията. Египтянинът не остави шансове на вратаря на "чайките" с удар в десния ъгъл.

В 72-ата минута "червените" отново организираха хубава атака. Нуньес напредна и подаде към Салай, който демонстрира отличен поглед и намери Диас в наказателното поле. Топката се озова в мрежата след сериозна грешка на Вертбрюген, но за щастие на стража на Брайтън попадението бе отменено заради тънка засада на колумбиеца.

19 минути след това Салах бе изключително близо до втори гол, но този път вратарят на гостите показа отличен рефлекс, за да остане резултатът непроменен.