Лайпциг размаза "козлите", вкара им цели шест гола (ВИДЕО)

"Биковете" постигнаха разгромен успех

РБ Лайпциг отнесе с 6:0 Кьолн в мач от деветия кръг на Бундеслигата. Още преди почивката „червените бикове“ решиха мача в своя полза с четири безответни гола.

Десет минути преди изтичането на редовното време гостите от Кьолн дори останаха с човек по-малко. Матиас Олесен беше изгонен с втори жълт, респективно червен картон. До края Лайпциг наниза още две попадения, за да направи успеха си още по-убедителен.

В класирането тимът е четвърти с 20 точки, на 3 от лидера Байерн Мюнхен, докато Кьолн е предпоследен едва с 4 точки.

След страхотен натиск в началото логичното се случи и Лайпциг поведе в 15-ата минута. Домакините получиха правото да изпълнят дузпа заради нарушение на Ерик Мартел. Зад топката застана Тимо Вернер, който беше безпощаден – 1:0.

Вихрушка от голове тотално отнесе Кьолн в заключителните минути на първата част. В 40-ата минута Шави Симонс изведе Люис Опенда в наказателното поле и той удвои преднината на домакините.

Три минути по-късно Бенямин хенрихс центрира в наказателното поле, където Давид Раум се извиси и направи резултата класически.

В добавеното време на първата част комбинация между Шави Симонс и Опенда отново даде резултата. Вторият покачи до 4:0.

Интрига след почивката липсваше. В 80-ата минута Матиас Олесен беше изгонен и Кьолн трябваше да доиграе мача с човек по-малко.

РБ Лайпциг не вдигна крака от газта и наниза нови две попадения в 88-ата и 91-вата минути. Бенджамин Шешко реализира за 5:0, а крайният резултата оформи Кристоф Баумгартнер.

В следващия кръг от Бундеслигата РБ Лайпциг гостува на Майнц, докато Кьолн посреща Аугсбург.