3. Лацио спечели с 4:2 римското дерби в грандиозен футболен спектакъл

Лацио спечели с 4:2 римското дерби в грандиозен футболен спектакъл

Шест гола, един от които феноменален, 3 червени картона и множество красиви отигравания имаха щастието да видят феновете край Тибър

Лацио спечели с 4:3 дербито на Вечния град срещу Рома, в мач спектакъл на „Олимпико”, който няма да бъде забравен скоро. Двата тима изиграха много открит двубой, предлагайки истинска наслада за феновете изпълнили до краен предел стадиона. Шест гола, един от които феноменален, 3 червени картона и множество красиви отигравания имаха щастието да видят феновете край Тибър.

Двубоят започна повече от разтърсващо, след като Лацио вкара два гола до 4-ата минута, Рома върна едно попадение в 10-ата, а Лихщайнер в 58-ата уби интригата в двубоя, още повече, че Панучи напусна терена с два жълти картона малко по-късно.

Преди двубоя двата тима и реферите се прегърнаха в средата на терена, за да отбележат с минута мълчание паметта на жертвите от земетресението в Л’Акуила.

Течеше едва 2-ата минута, когато Горан Пандев посрещна центриране отдясно и от воле с левия крак прати топката неспасяемо по диагонала в мрежата на Дони. След още две минути аржентинецът Мауро Сарате изстреля истинска бомба от над 25 метра в горния десен ъгъл на вратата – 2:0.     Лудницата на терена продължи и в 10-ата минута Мексес бе най-съобразителен при едно меле след корнер и намали резултата, връщайки „вълците” в мача.

В следващите минути Рома натисна „бианкочелестите” и имаше добри възможности да стигне до гол, но Тоти и Баптища нямаха шанс да вкарат. Първата част завърши с минимална преднина за Лацио, а втората също започна по-добре за тях. В 58-ата минута Фоджа по великолепен начин намери Лихщайнер в наказателното поле и известния с прякора си Форест Гъмп бранител покачи на 3:1. Само 4 минути по-късно Панучи получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена, което предреши изхода на 132-ото Derby della Capitale.

15 минути преди края Мексес си изпусна нервите и тръгна на саморазправа с Матусалем, а реферът Морганти малко пресилено изгони и двамата, въпреки че поне играчът на Лацио заслужаваше да доиграе срещата. Въпреки, че играеха с 9 души на терена, Рома успя чрез Де Роси да намали на 2:3. Писаро центрира от фаул и вторият капитан на Рома с глава даде надежди на „джалоросите” поне за реми. Все пак обаче Лацио играеше с човек повече на терена и 4 минути преди края Коларов вкара гол подобно на Диего Марадона на Мондиал 1986, след като получи пас от вратаря Муслера и мина половината отбор на Рома преди да бие покрай Дони за крайното 4:2.

По този начин „орлите” си върнаха на Рома за загубата през есента, като записаха успех в един от най-красивите мачове през последните години в изданието на римското дерби.

ЛАЦИО - РОМА 4:2