Грузия е на един мач от Евро 2024 след успех над Люксембург (ВИДЕО)

ВАР помогна за успеха с 2:0

Грузия победи Люксембург с 2:0 у дома в полуфинален плейоф за класиране на Европейското първенство в Германия. Така грузинците се класираха за финал срещу победителя от двойката Гърция – Казахстан.

Победителят от финалния между Грузия и Гърция/Казахстан ще попадне в група F на Евро 2024, където са още отборите на Чехия, Португалия и Турция.

В 13-ата минута домакините бяха много близо до попадение, след като пас отляво намери Буду Зивзивадзе в наказателното поле, а той с левия крак насочи топката към далечния ляв ъгъл, но бе спрян от страничния стълб.

В 40-ата минута Отар Какабадзе засече центриране в наказателното поле и се прицели към левия ъгъл, Морис обаче беше подготвен и изкара топката в ъглов удар.

При последвалото центриране от корнера Матиас Олесен не бе внимателен във вратарското поле и лошо изчисти топката, като я прати на крака на Буду Зивзивадзе, който бе оставен непокрит и от непосредствена близост се разписа за 1:0.

В 53-ата минута Люксембург стигна до попадение, след като Барейро намери Жерсон Родригес, който стреля и с помощта на левия страничен стълб вкара. Голът обаче не бе признат, тъй като за ситуация по-рано бе отсъден фал в полза на Груция на границата на наказателното поле, за който Максим Шано получи директен червен картон.

Втория гол бе факт в 64-тата минута, когато Зивзивадзе се разписа за втори път, след като засече отблизо центриране на Шенгелиа отляво. Този резултат се запази до края.