Геният на Холанд не стигна на Сити срещу Ливърпул (ВИДЕО)

Двата тима завъртяха равенство 1:1

Манчестър Сити и Ливърпул не се победиха, завършвайки 1:1 в двубой от 13-ия кръг на Висшата лига.

Първата по-опасна ситуация в двубоя бе в 11-ата минутау когато Фил Фодън стреля по земя към средата на вратата, но Алисон бе на точното място, за да запази вратата си от гол.

Пет минути след това и вратарят на Манчестър Сити - Едерсон, трябваше да се "покаже". Центриране в наказателното поле намери Дарвин Нуньес, който с глава стреля под гредата, но Едерсон изби.

В 27-ата минута "гражданите" поведоха в резултата. Нейтън Аке сервира топката на Ерлинг Холанд, който с изстрел от границата на наказателното поле вкара 50-ия си гол във Висшата лига.

В 36-ата минута Ливърпул можеше да изравни, след като топката стигна до Нуньес на точката на дузпата, но уругваецът стреля встрани от вратата.

В последната минута от редовното време на първата част Фил Фодън получи хубав пас, нагласи си топката и отправи силен изстрел, който обаче бе спрян от Алисон.

Доминик Собослай пробва мерника си от дистанция в добавената минута към първата част, но Едерсон лесно спаси.

Второто полувреме започна на малко по-ниски обороти. В 65-ата минута от Ман Сити имаха претенции за дузпа, но след преглед с ВАР се видя, че такава няма.

Три минути след това Рубен Диаш вкара топката във вратата на Алисон, но попадението не бе зачетено заради нарушение на Мануел Аканджи срещу стража на мърсисайдци.

В 72-ата минута Нуньес отправи изстрел към десния ъгъл на вратата, пазена от Едерсон, а вратарят на Сити се справи без проблем.

Алисон успя да реагира в 80-ата минута при изстрел на Ерлинг Холанд отблизо.

При ответната атака Ливърпул стигна до изравнителен гол, след като Мохамед Салах върна към Трент Александър-Арнолд, който със самочувствие отправи изстрел от границата на наказателното поле, който матира Едерсон за 1:1.

Бетис и Севиля поделиха по точка в красиво дерби (ВИДЕО)

Двата отбора изиграха интригуващ мач, но вкараха само два гола

Фиорентина засили Сасуоло към Серия Б с пет гола (ВИДЕО)

Ла Виола все още вярва в класирането си за Европа

ПАОК и Десподов се върнаха в битката за титла в Гърция (ВИДЕО)

Солунският гранд победи АЕК Атина с 3:2

ПСЖ е шампион на Франция за 12-ти път! (ВИДЕО)

Парижани си гарантираха титлата след като Олимпик Лион победи Монако с 3:2

Виляреал наниза три гола на Райо Валекано в преследването на зона "Европа"(ВИДЕО)