3. „Червените дяволи” възкръснаха със страхотен обрат срещу Тотнъм за 5:2, Бербатов най-сетне се разписа

Юнайтед сътвори един от най-запомнящите се обрати и зарадва "Олд Трафорд". Бербо се разигра и успя да накаже бившия си тим

Отборът на Манчестър Юнайтед сътвори един от най-големите обрати във Висшата лига през този сезон. Рууни, Роналдо, Бербатов и компания обърнаха Тотнъм от 0:2 до 5:2 за едно полувреме и ще бъдат лидери в класирането и след 34-ия кръг. „Шпорите” започнаха добре срещата, но през второто полувреме бяха прегазени от своя съперник и отново си тръгнаха с празни ръце от „Олд Трафорд”. Бербатов пък най-сетне успя да се разпише и с играта си донякъде затвори устата на критиците, които остро го атакуваха през последната седмица.

Срещата започна равностойно, като домакините задържаха малко повече топката, но не успяваха да стигнат до чисто голово положение. Бербатов, Рууни и Роналдо комбинираха добре по между си, но защитата на Тотнъм се справяше с атаките на „червените дяволи”. Удари на Роналдо и Рууни преминаха встрани от целта, а Дарън Бент с глава пропусна хубаво положение за Тотнъм.

Стигна се до 29-ата минута, когато гостите успяха да поведат в резултата. Рио Фърдинанд направи груба грешка и подари топката на Дарън Бент, който отблизо разстреля Ван дер Сар за 0:1 – негов 50-и гол във Висшата лига. Три минути по-късно „Олд Трафорд” отново бе шокиран. Лука Модрич пое на гърди след центриране на Аарън Ленън и с хубав удар с левия крак направи Ван дер Сар безпомощен за втори път – 0:2. Юнайтед веднага отговори и направи няколко много сериозни атаки, в които обаче така и не се стигна до завършващ удар. В 38-ата минута Кристиано Роналдо изпълни един от фирмените си преки свободни удари, но Гомеш отрази с вещина. В самия край на полувремето пък Дарън Флетчър опита удар, но той бе блокиран.

Юнайтед излезе пределно мотивиран през втората част и успя да сътвори един от типичните за тях обрати. Още в 53-ата минута резервата Тевес можеше да върне едно попадение. Страхотна триходова атака на „червените дяволи” премина през Бербатов и Роналдо, за да стигне до Тевес, който излезе сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. В 56-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Гомеш събори Карик в наказателното поле. Роналдо реализира от бялата точка и даде началото на обрата.

В 67-ата минута Уейн Рууни получи топката на лявото крило, напредна и с премерен удар през краката на Чорлука прати топката в долния десен ъгъл на Гомеш за 2:2. След само минута Юнайтед направи пълен обрат и вече водеше в резултата. Рууни центрира в наказателното поле към Роналдо, който засече топката с плонж и за трети път разпечата мрежата на Гомеш – 3:2. След още три минути „червените дяволи” вкараха нов гол. Този път Роналдо намери Рууни в наказателното поле, националът овладя и стреля технично под плонжа на Гомеш, Уудгейт спря топката с шпагат, но тя вече бе преминала голлинията. В 79-ата минута пък дойде и моментът за Димитър Бербатов. Рууни качи топката на главата на българина, Бербо стреля, Гомеш спаси, но при добавката Бербатов не сгреши и оформи крайното 5:2.

Феноменалният обрат вече бе факт и то с изразителен резултат. Възпитаниците на Сър Алекс Фъргюсън намалиха темпото в последните минути и отстъпиха инициативата на футболистите на Тотнъм, които обаче така и не сътвориха нещо по-опасно пред вратата на Ван дер Сар.

Така с този успех Манчестър Юнайтед се върна на върха във Висшата лига с актив от 77 точки, 3 пред втория Ливърпул, който по-рано днес излезе начело след успех с 3:1 над Хъл Сити. Тотнъм пък е 10-и с актив от 44 точки и минимални шансове за участие в турнира за Купата на УЕФА догодина.

Манчестър Юнайтед – Тотнъм 5:2