Челси показа класа, ще играе с Груев и Лийдс (ВИДЕО)

Тимът на Почетино се разправи с Астън Вила

Челси показа другото си лице, след като срази летящия високо Астън Вила с 3:1 като гост в сблъсък от 1/16-финалите за ФА Къп. Тимът на Маурисио Почетино демонстрира коренно различна форма в Бирмингам след две поредни загуби във Висшата лига при 1:4 от Ливърпул и 2:4 от Уулвърхямптън. Гостите от Лондон решиха до голяма степен преиграването след бързи попадения на Конър Галахър и Николас Джаксън до 22-ата минута. Втората част започна с бижу на Енцо Фернандес от фаул, с което "сините" отказаха окончателно своя съперник от потенциален обрат. В следващата фаза Челси ще срещне Лийдс на родния национал Илия Груев, елиминирал след продължения Плиймут с 4:1 ден по-рано.

Двубоят в Бирмингам започна с атаки и към двете врати. В началните 120 секунди домакините създадоха две опасности пред Джордже Петрович, но липсваше завършващия удар. Така дойде 11-ата минута, когато Конър Галахър откри резултата за гостите от Лондон. Халфът завърши продължителна атака на "сините" с удар от наказателното поле. Минута по-късно Бадиашвил действаше несигурно в невралгична ситуация, но някак "сините" предотвратиха попадение. Секунди по-късно Петрович парира и удар на Оли Уоткинс.

В 22-ата минута дойде и вторият удар на гостите. Мадуеке бе намерен на крилото, а последвалото му центриране намери в наказателното поле Джаксън, чийто удар с глава бе безпощаден. Защитата на домакините също не бе позиционирана правилно, за да спомогне за попадението.

Головете видимо удариха по самочувствието на Астън Вила, а тимът на Унай Емери загуби агресивността си в офанзивен план. След половин час игра Палмър отправи тежък удар, но Мартинес парира.

Втората част започна ударно за "сините", които довършиха започнатото. Енцо Фернандес изпълни перфектен пряк-свободен удар, който не остави никакъв шанс на неговия съотборник в Аржентина Емилиано Мартинес, реализирайки в горния десен ъгъл.

Попадението окончателно предреши изхода през цялата втора част липсваше настроение в играта на домакините, които нямаха ясна идея как да поставят под напрежение гостите от Лондон. В 72-ата минута Уоткинс получи извеждащ пас, но задържа чувствително топката и тя му бе отнета.

Три минути по-късно Морено бе намерен на втора греда, но ударът му с глава излезе в аут. И все пак попадение за бирмингамци имаше, но то дойде твърде късно. В 90-ата минута резервата Диаби стреля от средна дистанция, топката срещна гредата, след което влетя зад гърба на перфектния до този момент Джордже Петкович. Последваха още положения пред вратата на Челси, но удар с глава на Тим Ироегбунам бе париран.

Астън Вила - Челси 1:3
0:1 Конър Галахър (11)
0:2 Николас Джаксън (21)
0:3 Енцо Фернандес (54)
1:3 Муса Диаби (90)

Астън Вила: 1. Емилиано Мартинес, 2. Мати Кеш, 3. Диего Карлош, 17. Клеман Ленгле, 15. Алекс Морено, 31. Леон Бейли, 44. Бубакар Камара, 6. Дъглас Луис, 7. Джон МакГин, 8. Юри Тилеманс, 11. Оли Уоткинс

Челси: 28. Джордже Петрович, 21. Бен Чилуел, 5. Беноа Бадиашил, 2. Аксел Дизази, 27. Мало Густо, 8. Енцо Фернандес, 25. Мойсес Кайседо, 23. Конър Галахър, 11. Нони Мадуеке, 20. Кол Палмър, 15. Николас Джаксън