Челси показа истинското си лице, обърна и разби Бърнли като гост (ВИДЕО)

"Сините" вкараха цели четири гола на противника си

Челси постигна най-убедителната си победа от началото на сезона, след като се наложи с 4:1 при гостуването на Бърнли от осмия кръг на Висшата лига. Това е втори пореден успех за „сините“ в първенството.

Челси създаде първата опасност в мача в 14-ата минута, когато Рахийм Стърлинг направи добър пробив, навлезе в наказателното поле на Бърнли, след което стреля, но встрани от вратата на Джеймс Трафърд.

Бърнли успя да поведе в резултата в 15-ата минута, когато Фостър се справи с Дисаси и подаде към Уилсон Одобер, който успя да вкара топката във вратата на Роберт Санчес.

Челси отново създаде напрежение пред вратата на Бърнли в 36-ата минута, но Трафърд спаси удара на Рахийм Стърлинг.

Челси успя щастливо да изравни резултата в 42-ата минута. Стърлинг получи топката отляво, след което центрира остро, топката се удари в Ал Дакхил, след което премина над Трафърд и влезе във вратата му.

Съдията Стюарт Атуел свири дузпа за Челси в 48-ата минута. Рахийм Стърлинг надигра Витиньо, който направи закъснял шпагат и го свали на земята. След бърза ВАР проверка бе потвърдено решениети на Стюарт Атуел за дузпа.

Челси излезе напред в резултата в 50-ата минута, когато Коул Палмър реализира отсъдения наказателен удар в полза на „сините“.

Челси организира бърза атака в 58-ата минута, когато Стърлинг комбонира с Николас Джаксън, който продължи към Енцо Фернандес, а той стреля, но право в Трафърд.

Челси направи резултата 3:1 в 65-ата минута, когато Мойсес Кайседо спечели топката в половината на Бърнли и пусна пас към Конър Галахър, който се втурна напред, преди да плъзне топката към Рахийм Стърлинг, който бе изведен сам срещу Трафърд и завърши клинично, пращайки топката във вратата му.

Челси вкара четвърти гол в 75-ата минута. Стърлинг мина покрай един защитник на Бърнли, след което пусна много добър пас към Палмър, а той отклони за Джаксън, който обърна покрай О'Шей и вкара топката за четвърти път във вратата на Трафърд.

Лука Колеошо отправи опасен удар от границата на наказателното поле на Челси в 82-ата минута, но Роберт Санчес спаси.

С тази победа Челси се изкачи на десето място във временното класиране с актив от 11 точки, а Бърнли е осемнадесети с 4 точки.