Челси излезе от кризата и надви Лийдс, Потър засега оцеля (ВИДЕО)

Фофана вкара единственото попадение

Челси прекъсна негативната серия и срази трудно с 1:0 Лийдс в мач от 26-тия кръг на Висшата лига. За „сините“ това е първа победа от средата на януари, когато се справиха със същия резултат срещу Кристъл Палас.

Единственото попадение за лондончани вкара Уесли Фофана в 53-тата минута. През по-голямата част от мача домакините владееха топката, макар че и Лийдс имаше своите шансове.

След изстрадания успех Челси е десети с 34 точки, докато Лийдс е 17-и с 22.

През първото полувреме домакините тотално надиграха своя съперник. Четвърт час след първия съдийски сигнал пред „сините“ се откри първата много добра възможност. Кай Хаверц нанесе много опасен удар, който беше спасен от Илан Мелие.

В средата на първото полувреме Жоао Феликс стреля от въздуха, а топката закачи гредата и излезе в аут.

В 24-тата минута от Челси имаха претенции за дузпа. Бен Чилуел се свлече в наказателното поле, но главният съдия прецени, че няма основания за 11-метров наказателен удар.

Първата добра възможност пред Лийдс дойде в добавеното време на първата част. Джак Харисън овладя в наказателното поле и стреля, но Кепа Арисабалага внимаваше и се намеси безгрешно.

Второто полувреме се разви по подобие на първото. Челси продължаваше да атакува, но не можеше да си вкара положенията.

В 47-ата минута Рахим Стърлинг беше изведен, но стреля високо над вратата. В 53-тата минута логичното се случи и най-сетне Челси поведе. Уесли Фофана засече с глава центриране в наказателното поле и не остави шансове на Мелие – 1:0.

До края Лийдс опита да предотврати загубата. В 58-ата минута Тайлър Адамс стреля опасно, но покрай целта.

В 71-вата минута Уестън МакКени се ориентира добре в наказателното поле и засече подаване от фал, но ударът му с глава не беше точен.

Силите на Лийдс свършиха и тимът не успя да се добере дори до точката. Челси съхрани крехкия си аванс и най-накрая излезе от дупката.