Челси излъга Лийдс без Илия Груев в последната минута (ВИДЕО)

Българският национал получи почивка

Челси надви трудно Лийдс с 3:2 на "Стамфорд Бридж" в двубой от осминафиналите на ФА Къп. За съжаление, българският национал Илия Груев не взе участие в мача. Родният национал получи почивка от мениджъра Даниел Фарке и се очаква да се завърне в състава през уикенда, когато "белите" гостуват на Хъдърсфийлд.

Първата добра възможност за гол беше на сметката на гостите. В 7-ата минута Алфи Гилкрист и Роберт Санчес не се разбраха, а Даниел Джеймс се опита да прехвърли испанския вратар. При изпълнение на аута Санчес подаде към Аксел Дизази. Френският защитник опита да намери Мойсес Кайседо, но му подаде много лошо, което помогна на Джейдън Антъни да отнеме топката в наказателното поле и да подаде към Матео Джоузеф, а младият нападател се разписа за 0:1.

"Сините" бързо успяха да възстановят равенството. Нони Мадуеке получи пред наказателното поле и подаде към Кайседо, а той изведе Николас Джаксън в наказателното поле. Сенегалецът със силен удар в далечния ъгъл не остави шансове на Мелие - 1:1.

Натискът, който оказа Челси даде резултат в 36-ата минута. Михайло Мудрик беше намерен на точката за изпълнение на дузпа от Рахийм Стърлинг. Украйнецът изпревари двамата централни защитници и прати топката в далечния ъгъл за 2:1.

Лийдс започна по-агресивно втората част и натискът даде резултат след втори гол на Матео Джоузеф, който реализира с глава в 59-ата минута.

Лийдс продължи да създава по-добрите положения и в 74-ата минута Санчес се справи с удар на Антъни от около 15 метра. В 82-ата минута индивидуална акция на Антъни завърши с шут над вратата.

Челси взе мача в последната минута от редовното време. Енцо Фернандес напредна отляво, навлезе към центъра на терена и подаде към Конър Галахър. Резервата на "сините" се обърна, елиминира защитник и с удар, който рикошира в Купър вкара за 3:2.