Челси и Ливърпул не се победиха в спектакъл (ВИДЕО)

Шоу с 2 отменени гола на „Стамфорд Бридж“

Челси и Ливърпул не се победиха в голямото дерби от първия кръг на английската Висша лига.

Очакваната с голям интерес среща на „Стамфорд Бридж“ приключи при резултат 1:1, но предложи много емоции на феновете и 2 отменени гола, по един за всеки отбор, след намеси на ВАР.

Двата отбора създадоха куп положения, но повече могат да съжаляват домакините, защото имаха инициативата в по-голямата част от официалния дебют на новия си треньор Маурисио Почетино.

Двата отбора продължават да редуват равенства в срещите по между си, а сега Ливърпул откри резултата чрез Луис Диас в 18-ата минута. Аксел Дисаси изравни в 36-ата минута, но преди този гол беше отменено попадение на Мохамед Салах, от което гостите можеха да дръпнат с 2:0.

Две минути преди гола за Ливърпул Николас Джаксън можеше да открие за Челси, но Алисон Бекер спаси. В ответната атака Макалистър преодоля пространство с топката, подаде на Салах, който пък намери Луис Диас.

Колумбиецът изпревари Дисаси и прати топката във вратата. Малко преди първия гол пък Салах уцели и страничната греда. В 29-ата минута Салах вкара своето дежурно попадение, което обаче този път не беше зачетено заради засада, установена след проверка със системата ВАР.

В 36-ата минута Челси изравни. Центриране от ъглов удар предизвика меле в наказателното поле не "червените", Бен Чилуел върна топката близо до голлинията, а Дисаси я прати в мрежата за 1:1. Само две минути по-късно Бен Чилуел прати за втори път топката в мрежата на Алисон Бекер, но и това попадение беше отменено.

Началото на второто полувреме беше за Ливърпул, които създадоха две чудесни ситуации. Най-напред Върджил ван Дайк пропусна да прати топката в мрежата, а след това при евентуална игра с ръка на Джаксън след удар на Доминик Собослай те искаха дузпа. Прегледът с ВАР обаче показа, че такава няма.

След 70-ата минута Ливърпул даде  инициативата на домакините и предимно се защитаваше, но можеше пак да стигне до победа в последните секунди. Удар на Дарвин нунес рикошира в Дисаси и излезе на сантиметри от страничната греда.

ЧЕЛСИ – ЛИВЪРПУЛ 1:1