3. Борусия удари Байер, Рангелов бележи за 3:0 пред 80 хиляди (видео)

Борусия удари Байер, Рангелов бележи за 3:0 пред 80 хиляди (видео)

В първия си мач след излекувана контузия Димитър Рангелов оформи класическата победа на Борусия срещу доскорошния кандидат за титлата в Бундеслигата

Борусия Дортмунд победи Байер Леверкузен с 3:0 в най-интересния мач от 27-я кръг на немската Бундеслига. След ужасно първо полувреме момчетата на Юрген Клоп съсипаха кандидата за шампионската титла Байер с 3:0. Два гола за домакините отбеляза аржентинската „пантера” Лукас Бариос. Таранът бе заменен в 73-ата минута, а на негово място се появи българският нападател Димитър Рангелов, който оформи класическата победа за Дортмунд.

„Жълто-черните” не бяха записвали победа срещу „фирмения” клуб в последните пет мача и с показаното през първото полувреме част от 80-те хиляди на „Сигнал Идуна Парк” със сигурност са помислили, че серията няма да приключи в днешната среща.

„Аспирните” смазаха съперника си през първата част и със завидна лекота създаде огромен брой положения пред вратата на Роман Вайденфелер. Дердийок в осмата минута стреля заплашително от 20 метра, а неговата акция бе последвана и от голмайстора на Байер Щефан Кийслинг, който се опита да преодолее вратаря на домакините с глава. В 20-ата последва ново центриране, този път на Гонсало Кастро, което бе засечено от Дердийок. Борусия просто не намираше начин да навлезе в половината на съперника си, а това спираше и играта на Куба Блашчиковски, Лукас Бариос и Мохамед Зидан.

В 35-ата минута голът практически увисна пред вратата на Вайденфелер. Кастро опита да матира стража с глава, но той изби. Последва и удар на Кийслинг, който също бе париран с вещина. Седем минути след това в действие влезе и късметът на домакините, които се „спасиха” от гол благодарение на страничната греда. Ренато Аугусто подаде към Кийслинг, в наказателното поле той продължи към Дердийок. Швейцарецът натресе дясната греда на Борусия с удар от 14 метра.

След паузата ролите на терена добиха огледален образ. Дортмунд излезе пределно мотивиран да спечели срещата и дори не напомни за състава, който бе на терена през първите 45 минути. Още в 48-ата халфът Кевин Гроскройц получи отлична топка в пеналта и от 11 метра бе на път да простреля Рене Адлер. Вратарят обаче показа отлична концентрация и с левия си крак успя да отклони топката.

Кратко след това сдобилия се с прякора „Пантерата” Лукас Бариос проби нулевото равенство, след разбъркване в отбраната на Байер при центриране от корнер. Патрик Овомоеля на близката греда с глава продължи към Бариос, който от пет метра не срещна трудности за да се разпише за 14-и път през сезона.

В 59-ата Бариос можеше да отбележи особено красив гол с прехвърлящ удар от 45 метра, но със сетни сили Адлер успя да избие в корнер. Аржентинецът удвои преднината на Борусия с втори гол в 60-ата минута. С отличен пас на Зидан и добър пробив в пеналта Бариос не остави шанс на Адлер с удар в далечния ъгъл.

В 73-ата минута на мястото на голаджията Бариос в игра се появи и българският нападател на Борусия Димитър Рангелов. Митко погреба амбициите на Байер за шампионската титла в Германия с първия си гол за сезона, който отбеляза в 87-ата минута. Бендер намери тарана, който бързо се насочи към противниковото наказателно поле. Рангелов имаше възможността да продължи атаката към Зидан, но предпочете индивидуалната си акция. Сами Хуупия закъсня с влизането си към българина и той се разписа в далечния ъгъл на вратата на Адлер за 3:0.

След 27 кръга Борусия се приближи на пет точки до третия Байер, който разполага с 53. „Аспирините” изпуснаха отлична възможност да се изравнят с лидера Байерн, който днес загуби от Айнтрахт с 1:2. Шансът да излезе едноличен лидер ще има Шалке, който в неделя се изправя срещу Хамбугер.

Борусия Дортмунд – Байер Левекузен 3:0
1:0 Бариос 50’
2:0 Бариос 60’
3:0 Рангелов 87’

За Борусия: Вайденфелер, Шмелцер, Сантана, Суботич, Овомоеля, Кел (Хюнемайер – 90’), Хайнал, Гроскройц, Зидан, Блашчиковски (Фойлнер – 90’), Бариос (Рангелов – 73’);

За Байер: Адлер, Швааб, Фридрих, Хуупия, Кадлеч, Аугусто (Кроос – 67’), Видал, Кастро, Барнета (Бендер – 67’), Кийслинг (Хелмес – 45’), Дердийок;

Стадион: „Сигнал Идуна Парк” – 80 100 зрители.