Блестящ Бензема донесе успеха на Реал срещу Еспаньол (ВИДЕО)

Французинът с ключови изяви в последните минути на срещата

Реал Мадрид победи Еспаньол с 3:1 като гост в мач от третия кръг на Ла Лига. Големият герой отново бе капитанът Карим Бензема, който донесе успеха на своя тим в заключителните минути на срещата. Еспаньол остана с човек по-малко в добавеното време, когато вратарят Лекомт бе изгонен, а под рамката застана защитникът Леандро Кабрера.

По този начин Реал Мадрид пренаписа историята на Ла Лига и се превърна в първия отбор с пълен актив от точки, след като е започнал сезона с три поредни гостувания.

Логично, „лос меренгес“ са първи с девет точки, колкото има и Бетис, но головата разлика е в полза на „кралете“. Еспаньол е 16-и с една.

Двубоят започна по перфектен начин за Реал Мадрид. В 12-ата минута Орелиен Чуамени показа страхотен поглед върху играта, като изведе с прецизно подаване Винисиус Жуниор сам срещу Бенжамен Лекомт, а бразилецът с техничен удар го преодоля за 0:1.

Осем минути по-късно Вини Жуниор отново бе на добра позиция и нанесе опасен удар под напречната греда, но Лекомт го очакваше и направи брилянтно спасяване.

Бразилският талант продължи да тормози отбраната на „папагалчетата“ в 32-ата минута, когато си откри пространство в наказателното поле и стреля, но топката премина над вратата.

В 42-ата минута Леандро Кабрера засече с глава от ъглов удар, но топката преина на сантиметри от лявата греда.

Минута по-късно Еспаньол стигна до изравнително попадение, след като Хоселу нанесе опасен удар в средата на вратата, Куртоа спаси, но при добавката на испанския нападател нямаше шансове за белгийския гигант – 1:1.

В 59-ата минута Хоселу стигна до отбита топка в наказателното поле на Реал и шутира в средата на вратата, но Тибо Куртоа спаси.

Четири минути по-късно Карим Бензема пое подаване на границата на наказателното поле и нанесе свиреп удар, който Лекомт изби.

В 67-ата минута след разбъркване в наказателното поле на домакините Тони Кроос стреля, Карим Бензема застана на пътя на топката и я прати в мрежата, но бе в засада и попадението не бе зачетено.

Седем минути преди края на редовното време Хоселу опита да изведе свой съотборник на добра позиция в наказателното поле, но бранителите на Реал внимаваха и предотвратиха опасността.

В 88-ата минута вездесъщият Карим Бензема засече фантастично центриране на Родриго и с от близка дистанция прати топката в мрежата на безпомощния си сънародник Лекомт.

В добавеното време Реал стигна и до трето попадение, което обаче не бе зачетено, тъй като голмайсторът Родриго бе в засада. Секунди преди това вратарят Лекомт извърши нарушение срещу Дани Себайос, за което получи директен червен картон.

Под рамката застана капитанът Леандро Кабрера, който нямаше никакви шансове при последвалия пряк свободен удар, който бе перфекто изпълнен от Бензема, който оформи крайното 1:3 в 100-ата минута,.