3. Без Бербатов, "червените дяволи" се справиха с Уулвс

Без Бербатов, "червените дяволи" се справиха с Уулвс

Английският шампион Манчестър Юнайтед победи с 1:0 Уулвърхемптън и се класира за 4-ия кръг в турнира „Карлинг Къп”. Единственото попадение за „червените дяволи” на „Олд Трафорд” бе дело на Дани Уелбек в 66-ата минута на срещата.

Сър Алекс бе дал почивка на повечето си титуляри за мача, като в групата за мача не бе включен капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов.

В игра не бе и Уейн Рууни като Фъргюсън заложи в атака на Федерико Македа и Майкъл Оуен.

Юнайтед започна по-активно срещата, но Ханеман бе на своето място и не позволи на играчите на носителя на трофея за 2009-а да се възползват от домакинския си натиск.

В 30-ата минута Фабио направи грубо нарушение срещу Кайтли и главният съдия на мача му показа директен червен картон, оставяйки Юнайтед с 10 човека на терена. До края нулевото равенство не се промени.

През втората част, въпреки намаления си състав, „червените дяволи” показаха класа. Добър пробив на Нани завърши с центриране, след което топката среща гредата на вратата на Уулвс.

В 66-ата минута Уелбек и Оуен направиха отлично двойно подаване, младият нападател остана очи в очи с Ханеман и с прецизен изстрел го преодоля за 1:0.

Мениджърът на „вълците” се опита със смени да промени облика на своя отбор като в игра се появиха Дойл и Киоу. Кушчак обаче не бе затруднен от тях и останалите играчи на новака във Висшата лига и запази мрежата си суха.

Отлично впечатление направи футболистът на Юнайтед Джошуа Кинг, който се появи на мястото на Уелбек 9 минути преди края. 17-годишният нападател успя на два пъти да затрудни Ханеман след самостоятелни пробиви.

Манчестър Юнайтед – Уулвс 1:0

(1:0) Уелбек 66’

Maнчестър Юнайтед: Кушчак; Г. Невил, Браун, Еванс, Фабио; Уелбек (81’ Кинг), Карик, Гибсън, Нани; Оуен (69’ Валенсия), Македа (31’ Де Лает)

Уулвс: Ханеман; Фоли, Бера, Крадък, Елокоби; Кайтли (77’ Киоу), Кастийо (46’ Милиаш), Хенри, Джоунс; Ебанкс-Блейк (66’ Дойл), Майерхофер

Червени картони: Фабио (30’)
Стадион: „Олд Трафорд”, Манчестър