3. Бербатов прати Юнайтед на върха

Бербатов прати Юнайтед на върха

Болтън - Манчестър Юнайтед 0:1, поредна победа за „червените дяволи” и вече 11-и мач без допуснат гол за Едвин ван дер Саар.

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна изключително ценна победа с минималното 1:0 при гостуването си на Болтън в среща от 22-ия кръг на английската Висша лига. В герой за гостите се превърна капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов, който реализира единственото попадение в срещата. Поредна победа за „червените дяволи” и вече 11-и мач без допуснат гол за Едвин ван дер Саар.

Гостите от Манчестър Юнайтед започнаха по-активно срещата, но не успяха да създадат чисто голово положение. Първото такова се откри пред футболист номер 1 на ФИФА за 2008 година Кристиано Роналдо чак в 35-та минута. След продължителна атака на „червените дяволи”, Дарън Флетчър центрира отдясно и качи топката на главата на Роналдо, но ударът на португалеца бе спасен с вещина от вратаря на Болтън Юси Яскелайнен. Оттук до края на полувремето имаше само 1 отбор на терена – този на Манчестър Юнайтед. Гостите започнаха да редят атака след атака, като при една от тях в 41-та минута Бербатов бе съборен на границата на наказателното поле и Юнайтед получи правото да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Роналдо, който стреля много опасно, но отново Яскелайнен бе на своето място и по този начин запази мрежата си суха през първото полувреме.

През втората част Юнайтед продължи да атакува, а Болтън почти не излизаше от половината си. В 60-ата минута отново Роналдо стреля от фаул, но отново Яскелайнен се намеси отлично. Мениджърът на гостите Сър Алекс Фъргюсън пусна в игра ветераните Гигс и Скоулс, и атаките на Юнайтед станаха още по-опасни. Първо Флетчър се размина с топката на метър от голлинията, а малко след това Тевес пропусна отлична възможност, останал непокрит в наказателното поле. В 80-ата минута Роналдо пробва за трети път да отбележи от пряк свободен удар, но отново Яскелайнен бе на висота. 3-0 за вратаря на домакините срещу футболист номер 1 на ФИФА за 2008 година.

По всичко изглеждаше, че мачът ще завърши наравно, но не така мислеше Димитър Бербатов. В последната минута на срещата българинът засече с хубав плонж центриране на Тевес отдясно и с глава прати топката зад вратаря на домакините за крайното 0:1.

Така с този успех Манчестър Юнайтед се изкачи на първото място за пръв път през сезона и вече има актив от 47 точки, 1 пред лидера Ливърпул, който играе в понеделник с тима на Евертън. Болтън пък продължи с лошата си серия и остана на 12-о място с актив от 23 точки.

0:1 Бербатов 90’

Болтън: Яскелайнен, Стейнсон, Кейхил, О’Брайън, Самуел, Дейвис, Башам, Муамба, Гарднър (Пюгрение),  Тейлър, Макукула (Обадей)

Манчестър Юнайтед: Ван дер Саар, Невил, Видич, Еванс, О’Шей, Флетчър (Гигс), Карик, Андерсон (Скоулс), Роналдо, Тевес, БЕРБАТОВ

Картони: Макукула, О’Шей

Рефер: Андре Маринър

Посещаемост: 26,021

ГОЛЪТ НА БЕРБАТОВ МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ В СЕКЦИЯТА "ВИДЕО"