3. Бербатов донесе победата на Юнайтед при гостуването на Нюкасъл

Бербатов донесе победата на Юнайтед при гостуването на Нюкасъл

Отборът на Манчестър Юнайтед направи поредна стъпка към спечелването на титлата. Този път възпитаниците на Сър Алекс Фъргюсън направиха пълен обрат за 2:1 при гостуването си на Нюкасъл от 28-ия кръг на английската Висша лига. Победното попадение за „червените дяволи” отбеляза капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов, който не изигра особено силен мач, но се оказа на точното място в точния момент.

Срещата започна сравнително равностойно. В 7-та минута Кристиано Роналдо навлезе в наказателното поле, след което последваха няколко типични за португалеца финта, той стреля, но топката рикошира в крак на бранител и мина на сантиметри от левия страничен стълб. В ответната атака обаче Нюкасъл успя да поведе в резултата. Хонас Гутиерес стреля силно от границата на наказателното поле, Ван дер Сар спаси, но топката попадна в краката на Льовенкрандс, който я добави в мрежата на гостите за 1:0.

След това Юнайтед натисна своя съперник и започна да реди атака след атака. В 12-ата минута Рууни стреля от границата на наказателното поле, след като Бербатов му свали топката, но ударът на англичанина бе твърде слаб и попадна в ръцете на Харпър. В ответната атака голмайсторът до този момент Петер Льовенкрандс изведе своя колега в атаката на Нюкасъл Обафеми Мартинс, който стреля с опасно с неудобния си десен крак, но топката премина покрай левия страничен стълб. В 19-ата минута Нюкасъл получи правото да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Райън Тейлър, но ударът на бившия играч на Уигън премина над вратата. В ответната атака Юнайтед успя да изравни резултата. Включилият се в атаката Джон О’Шей подаде към Рууни, който се завъртя и с мощен удар с левия крак от границата на наказателното поле, топката рикошира в крак на бранител и влетя в мрежата на Харпър за 1:1. До края на полувремето двата отбора понамалиха темпото, като единствено Кристиано Роналдо бе много активен в редиците на Юнайтед, но португалецът не успя да създаде нещо по-интересно. Юнайтед атакуваше, но отбраната на Нюкасъл се справи с атаките на Роналдо, Рууни и компания. Димитър Бербатов пък остана напълно незабележим през първото полувреме.

Втората част започна с предимство на Манчестър Юнайтед и в 57-та минута „червените дяволи” направиха пълен обрат, а голмайстор бе Димитър Бербатов. Парк се възползва от груба грешка на Стивън Тейлър, овладя топката в наказателното поле и подаде към непокрития Бербатов, който от непосредствена близост вкара топката в мрежата. Малко след това Парк можеше да вкара за 3:1, но тъкмо преди да стреля, Басонг изчисти топката в ъглов. След като направиха пълен обрат, футболистите на Манчестър Юнайтед действаха спокойно и диктуваха събитията на терена, докато домакините действаха припряно и не създаваха опасности пред вратата на Ван дер Сар. В 69-ата минута Рууни стреля от границата на наказателното поле, но Стив Харпър спаси. Малко по-късно силен изстрел на Бербатов от дъгата бе спасен по блестящ начин от Харпър.

Гостите продължиха да диктуват събитията на терена и не позволиха на футболистите на Нюкасъл да стигнат до по-опасни положения. До края на срещата Бербатов, Парк и Рууни можеха да отбележат, но действаха разконцентрирано. Минута преди края на срещата българинът бе заменен от Райън Гигс и получи поздравленията на своя мениджър. Така резултатът остана непроменен и Юнайтед записа поредната си победа.

Така след този успех „червените дяволи” продължавата да са убедителни лидери и вече имат 65 точки в своя актив, 7 пред втория Челси. Нюкасъл пък продължава да затъва и тимът вече е на 16-о място с актив от 28 точки, на само 1 от зоната на изпадащите.

Нюкасъл – Манчестър Юнайтед 1:2
1:0 Льовенкрандс 8’