Белгия с класика срещу Люксембург (ВИДЕО)

Защитник на ЦСКА направи дузпа срещу "червените дяволи"

Белгия се наложи с категоричното 3:0 над Люксембург на „Крал Болдуин“ в Брюксел в приятелски мач. За гостите игра защитникът на ЦСКА Енес Махмутович, който имаше роля за първия гол на белгийците.

Това бе последен мач за „Червените дяволи“ преди началото на Европейското първенство в Германия. Белгия е в една група с отборите на Украйна, Румъния и Словакия.

В третата минута Белгия имаше добра възможност да излезе напред в резултата, след като Кевин Де Бройне си освободи пространство за удар и шутира към долния десен ъгъл, но Антони Морис направи изключително спасяване.

В седмата минута се откри нов шанс за домакините. Де Бройне пусна към Ромелу Лукаку, който овладя топката и нанесе опасен удар, който профуча покрай десния страничен стълб.

В 43-ата минута Белгия все пак стигна до попадение. Ромелу Лукаку напредна в наказателното поле и бе фаулиран от Енес Махмутович, което доведе до дузпа. С изпълнението се нагърби именно Лукаку, който вкара д долния ляв ъгъл за 1:0.

В 57-ата минута Белгия реализира и второ попадение. Жереми Доку направи изумителен пробив по левия фланг и навлезе в наказателното поле, след което пусна към Лукаку, който отблизо завърши прецизно в долния ляв ъгъл за 2:0.

Две минути по-късно Лукаку имаше шанс да оформи хетррик, но не сполучи, след като стреля към долния десен ъгъл, а Морис успя да избие. В 68-ата минута Йоан Бакайоко нанесе силен удар към левия ъгъл, но стражът на Люксембург изби.

В 81-вата минута Вут Фаес даде изумително подаване за Леандро Тросар, който овладя елегантно топката с едно докосване, нагласи си топката и с хубав удар към долния десен ъгъл оформи крайното 3:0 в полза на Белгия.