Байерн се справи с лекота срещу Кьолн на "Алианц Арена" (ВИДЕО)

Ситуацията при "козлите" е доста неприятна

Байерн Мюнхен се наложи над Кьолн с 2:0 на „Алианц Арена“ в мач от 29-ия кръг в Бундеслигата. Рафаел Гереро даде аванс на баварците с красиво попадение в 65-ата минута, а в добавеното време на срещата Томас Мюлер сложи точката на спора, като удвои преднината на своя тим. След този успех баварците отложиха празненствата на лидера Байер Леверкузен поне с ден, като „аспирините“ ще могат да си гарантират историческа първа титла при успех над Вердер Бремен в неделя.

Байерн продължава да бъде на 2-ро място в класирането с актив от 63 точки, докато Кьолн се намира на 17-то място с 22 точки. „Козлите“ са замесени люта битка за оцеляване, като тимът от „Райненерги Щадион“ е на 4 точки от спасителния бряг.

Първата по-опасна възможност в срещата се откри пред вратата на Свен Улрайх. В 9-ата минута Фарид Алиду получи топката в наказателното поле и шутира, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата.

След центриране в наказателното поле на Байерн Мюнхен в 20-ата минута на срещата, Сергис Адамян се извиси и стреля с глава от близко разстояние, но Улрайх направи страхотно спасяване.

Десет минути по-късно Рафаел Гереро получи топката и излезе очи в очи с Марвин Швебе, който скъси ъгъла и отрази удара на португалеца с лявата си ръка, за да спаси Кьолн.

Хари Кейн имаше страхотна възможност да изведе своя тим напред в резултата в 34-ата минута, когато стреля от близко разстояние в наказателното поле на Кьолн, но покрай целта.

Три минути преди изчитането на редовното време за първото полувреме след центриране в наказателното поле на гостите, Хари Кейн отправи изстрел с глава, но Швебе се намеси.

В 44-ата минута Матис Тел проби в наказателното поле на гостите, но шутира покрай левия страничен стълб на вратата.

Байерн Мюнхен започна да упражнява страхотен натиск още на старта на второто полувреме. В 65-ата минута баварците съумяха и да излязат напред в резултата, когато Йозуа Кимих подаде по земя към Рафаел Гереро, който от границата на наказателното поле залепи топката в скобата на десния ъгъл на вратата на Кьолн, вкарвайки страхотен гол.

Баварците успяха да удвоят преднината си в третата минута от добавеното време на срещата, когато Томас Мюлер се възползва от грешка в защитата на Кьолн и отне топката. Опитният футболист излезе очи в очи с Марвин Швебе и прати топката покрай вратаря на гостите, за да сложи окончателно точката на спора.