Байер гази здраво при Чаби, постигна 11-а победа от 12 кръга в Бундеслигата

"Аспирините" надвиха с 3:0 Вердер

Байер Леверкузен продължава отличната си серия от началото на сезона. „Аспирините“ записаха 11-а победа в Бундеслигата през кампанията при гостуването си от 12-ия кръг на Вердер Бремен, спечелено с 3:0.

Единствената грешна стъпка за тима на Чаби Алонсо е равенство с Байерн, като по този начин Байер е лидер във временното класиране с 34 от 36 възможни точки. Вердер е 12-и с 11.

Още в седмата минута попадение на Виктор Бонифейс не бе признато заради засада. Само две минути по-късно Байер Леверкузен все пак поведе, след като Оливие Дьоман си вкара автогол – 0:1.

В 43-ата минута гостите реализираха и второ попадение. То бе дело на десния бек Жереми Фримпонг, който пое пас от Пиеро Инкапие и с клиничен шут в десния ъгъл покачи преднината на „аспирините“ на 2:0.

В 62-рата минута Марвин Дукш върна надеждите на Вердер, пращайки топката в мрежата на Леверкузен, но радостта на домакините бе кратка, след като ВАР преразгледа ситуацията и стана ясно, че има засада.

В 76-ата минута гостите от Левркузен сложиха точката на спора. Амин Адли намери Алехандро Грималдо, който бе забравен в наказателното поле и с удар под напречната греда отбеляза за крайното 3:0 в полза на Байер.

В 82-рата минута можеше да се стигне и до четвърти гол в мрежата на Вердер Бремен, след като Амин Адли се разписа, но това бе третият гол в мача, който не бе признат заради нередовна позиция.

Три минути по-късно Джъстин Гидеон бе близо до това да върне едно попадение във вратата на Байер Леверкузен, но имаше малшанса да уцели напречната греда.

Родри каза защо Сити стана шампион на Англия

Халфът на „гражданите“ иска златен дубъл

Драма: Юве се спаси от 0:3 с късни голове за 6-о поредно реми (ВИДЕО)

Болоня поведе с класика, но изпусна успеха

Шиърър: Белингам може да направи Англия европейски шампион

„Твърдо вярвам, че отборът никога не е имал по-сериозен шанс да вземе голям турнир“

Деклан Райс: Ще станем още по-добри