Аталанта грабна много ценен успех срещу Торино (ВИДЕО)

Бергамаските доближиха топ 4 на само две точки

Аталанта постигна изключително важна победа в битката си за класиране в Шампионска лига с 2:1 като гост на Торино в двубой от 32-ия кръг на Серия А. С успеха „Богинята“ събира 55 точки на шестото място, на само 2 от топ 4. „Биковете“ са 12-и с 42.

Аталанта излезе напред в резултата след 34 минути игра. Давиде Дзапакоста направи страхотен индивидуален пробив, който завърши с хубав удар в долния ляв ъгъл, а Ваня Милинкович-Савич остана безпомощен – 0:1.

Четвърт час преди края на редовното време на двубоя Торино стигна до изравнително попадение. Алексей Миранчук нанесе силен удар, който бе спасен от вратаря, но Антонио Санабрия бе на точното място в точното време и при добавката вкара за 1:1.

В 88-ата минута Аталанта все пак успя да се добере до победата. Дзапакоста пусна към Дуван Сапата, а той преодоля няколко защитника и с превъзходен удар в горния ляв ъгъл вкара за 1:2 и донесе победата на бергамаските.