3. Арсенал разпиля Ланс в полувреме за историята (ВИДЕО)

Арсенал разпиля Ланс в полувреме за историята (ВИДЕО)

Жоржиньо вкара от дузпа

Арсенал знае как да мъсти! Тимът на Микел Алтета разби с 6:0 Ланс в мач от групите на Шампионска лига. Интригата в Лондон приключи далеч преди почивката.

Първото полувреме пък влезе в историята - нито един отбор досега не бе вкарвал пет попадения на своя съперник с пет различни голмайстора. Е, този рекорд вече е собственост на "артилеристите".

Възвръщащият самочувствието си халф Кай Хавертц откри в 13-та минута след пас от нападателя Габриел Жезус. Само преди дни германецът донесе и 1:0 над Брентфорд.

Бразилският национал сам удвои в 21-та, благодарение на асистенция от английското крило Букайо Сака, а на свой ред две по-късно самият британец прекърши съпротивата на французите. После дойде ред на Габриел Мартинели, а часовникът не бе отброил дори половин час игра.

Мартин Йодегор бе точен в първата минута от добавеното време след втори голов пас на Томиясу. Европейският шампион с Италия Жоржиньо фиксира крайния резултат от дузпа в 86-та минута.

Арсенал е първи в група "В" с 12 точки, а Ланс остана трети с 5.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)