3. 5-звезден Юнайтед прегази Уест Бромич, Бербатов с гол и асистенция (видео)

5-звезден Юнайтед прегази Уест Бромич, Бербатов с гол и асистенция (видео)

Нов убедителен успех за „червените дяволи”, нов брилянтен мач за Бербатов, а Ван дер Саар вече 1025 минути не е допуснал гол.

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна разгромна победа с 5:0 при гостуването си на последния Уест Бромич Албиън в среща от 23-ия кръг на английската Висша лига. Капитанът на националния отбор на България Димитър Бербатов отново бе сред най-добрите за своя отбор, като се отчете с гол и асистенция. „Червените дяволи” показаха страхотна форма и се бетонираха на първото място.

Още от самото начало Манчестър Юнайтед наложи своя стил и показа, че на терена ще има само един отбор. Първата по-сериозна възможност за гостите се откри пред Бербатов в 10-та минута, когато след разбъркване в отбраната на домакините, топката стигна до Бербо, но той се засуети и тя му бе избита от вратаря Карсън.В 22-та минута Бербатов направи прекрасно двойно подаване с Майкъл Карик и излязъл очи в очи с Карсън, прати топката между краката му и откри резултата – 0:1. Само три минути по-късно Юнайтед направи страхотна контраатака, при която Роналдо подаде на Тевес, но аржентинецът пропусна от малкото наказателно поле, стреляйки в страни от вратата. Впоследствие португалецът също пропусна сам срещу вратаря, пращайки топката в аут. В 40-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена, след като капитанът Пол Робинсън бе изгонен за грубо влизане в тялото на Парк. Само минута преди края на полувремето Скот Карсън направи непростима грешка, след като изпусна топката след изпълнение на ъглов удар и я подари на Тевес, за когото не бе проблем да удвои резултата в полза на своя тим – 0:2.

През втората част останали с човек повече на терена „червените дяволи” правеха каквото си поискат на терена и още в 52-та минута вкараха гол чрез Бербатов, но той бе отменен поради явна засада. Малко по-късно Карик бе изведен на чиста позиция, но ударът му премина встрани от целта. При една от редките атаки на домакините Донк нацели страничната греда на Ван Дер Саар. В 60-ата минута Неманя Видич ознаменува поредния си силен мач с нов гол, негов 4-ти от във Висшата лига. Сърбинът се извиси над всички при центриране от ъглов удар и остави Карсън безпомощен за трети път. В 65-ата минута страхотна атака на Юнайтед преминала през Тевес и Гигс, бе завършена с точен удар на Роналдо от точката на дузпата – 0:4. Само 7 минути по-късно Бербатов напредна към наказателното поле на домакините и с хитър пас изведе Роналдо зад отбраната на домакините, а португалецът вкара втория си гол в мача с точен изстрел отново между краката на Карсън.

До края на мача Манчестър Юнайтед доигра срещата, а Бербатов бе сменен в 77-та минута от сръбския талант Зоран Тошич.

Нов убедителен успех за „червените дяволи”, нов брилянтен мач за Бербатов, а Ван дер Саар вече е абсолютен рекордьор във Висшата лига с минути без допуснат гол - холандецът вече 1025 минути не е вадил топката от мрежата си.

Така след този успех Юнайтед си бетонира първата позиция и вече има 50 точки в актива си, 3 повече от втория Ливърпул, който гостува на Уигън. "Червените дяволи" все още обаче имат и мач по-малко. Уест Бромич пък остана на последното 20-о място с 21 точки в актива си.

0:1 Бербатов 22’