Украйна се върна в играта след геройски обрат над Словакия (ВИДЕО)

Победен гол десет минути преди края донесе трите точки за украинците

Украйна се съвзе от шока срещу Румъния и направи пълен обрат до 2:1 в сблъсъка със Словакия от втория кръг от груповата фаза на Евро 2024. Ситуацията за украинците не изглеждаше никак добре, след като се озоваха в ролята на догонващ и в тази среща, но в крайна сметка се поздравиха с трите точки.

Ондрей Дуда отправи удар от средна дистанция в 12-ата минута, но топката премина встрани от десния страничен стълб на вратата на Трубин.

Володимир Бражко стреля от дистанция в 13-ата минута, но по никакъв начин не затрудни Матрин Дубравка, който спаси. Давид Ханцко отправи много силен удар от фал, от около 18 метра, но Трубин успя да спаси.

Словакия успя да поведе в резултата с 1:0 в 17-ата минута. Лукаш Хараслин центрира в наказателното поле на Украйна, където Олександър Зинченко увисна, а това позволи на Иван Шранц с глава да вкара топката във вратата на Трубин.

Украйна бе много близо до това да изравни резултата в 34-ата минута. В наказателното поле на Словакия стана много горещо, а след удар на Олександър Тимчик топката срещна десния страничен стълб на вратата на Дубравка.

Михайло Мудрик получи дълъг пас, след което успя да изпревари Вавро и да влезе в наказателното поле сам срещу Мартин Дубравка, но вратарят на Словакия успя да спаси удара му. Украйна успя да изравни резултата в 54-ата минута. Словаците загубиха топката в половината на съперника, а украинците направиха бърза контраатака, в чиято основа бе Михайло Мудрик. Олександър Зинченко подаде в наказателното поле на Словакия към Микола Шапаренко, който с удар от точката на дузпата прати топката във вратата на Мартин Дубравка.

Украйна можеше да обърне развоя на мача в 73-ата минута. Украинците организираха контраатака, при която Роман Яремчук се забави твърде много с подаването и Михайло Мудрик не бе в добро положение, но все пак стреля, а топката срещна десния страничен стълб на вратата на Мартин Дубравка.

Украйна логично обърна развоя на мача с оглед показаното през второто полувреме. Микола Шапаренко намери с отличен извеждащ пас Роман Яремчук зад гърба на отбраната на Словакия. Яремчук се измъкна от опеката на Милан Шкриняр, след което излезе сам срещу Мартин Дубравка и чукна топката покрай вратаря на Словакия. Шкриняр се опита да изчисти топката, но тя вече бе преминала голлинията - 1:2.

Словакия - Украйна 1:2