2. - Дублираща група
  3. Пирин би с 4:0 Черноморец в мач от Дублиращата група

Пирин би с 4:0 Черноморец в мач от Дублиращата група

Пирин (Благоевград) победи с 4:0 Черноморец (Бургас) в мач от 29-ия кръг на Дублиращите групи. Това бе най-малкото, с което гостите от Бургас можеха да си тръгнат от стадион "Христо Ботев" в Благоевград, тъй като домакините изпуснаха куп положения.

В  5-ата минута Веселин Стойков нахлу в наказателното поле на Черноморец и от малък ъгъл опари ръцете на Крсътев.  Десет минути по-късно Калоян Стоянов бе близо до гола, след като с глава засече центриране отдясно на Богдан Стоянов, но топката мина на сантиметри над напречната греда.

В 31-ата минута Калоян Стоянов не сбърка и преодоля стража на Черноморец за -1:0. Пет минути преди края на първото полувреме, Стоянов затрудни максимално своя съименник Калоян Кръстев, който показа майсторски умения, и със сетни сили отрази удара на нападателя на Пирин отново с глава.

Така на полувремето Пирин се оттегли с гол аванс. През втората част възпитаниците на Иван Стойчев не оставиха никакво съмнение за това, кой е по-добрия отбор на терена и реализираха още три попадения.

В 49-ата минута, след бърза атака по лявото крило Веселин Стойков центрира остро в наказателното поле и там с глава Даниел Младенов нацели напречната греда. В 51-ата минута най-добрият в този мач Калоян Стоянов с удар по земя уцели левия страничен стълб. Така след натиска на домакините, бе въпрос на време, кога ще падне втория гол.

Това стана в 64-ата минута, когато Костадин Кацимкерски изведе зад отбраната на Черноморец Даниел Младенов, той видя свободния Стойков веднага потърси комбинация с него и капитанът на Пирин не сбърка за - 2:0.

В 75-ата минута на срещата влезлият през втората част Николай Димиров направи резултата класически, след като топката рикошира в горния ляв страничен стълб на вратата на Кръстев и се оплете в мрежата.

В 83-ата минута Веселин Стойков оформи крайното -4:0 след плътен удар вътре в наказателното поле. С това попадение Стойков, който изкара проби в ЦСКА има над 20 отбелязани гола за дублиращата група, но въпреки това не попада в сметките на Наджи Шенсой за първия отбор.

Пирин официално потвърди участие в елитната група до 19 г.

Пирин потвърди официално тази сутрин участието си в новосформираната елитна група до 19 г., която ще се явява заместител на дублиращото първенство, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград.

Шефът на реферите: Съдиите се постараха да бъдат обективни

„Тази пролет нямаше натиск върху съдийската комисия и върху съдиите от страна на футболните президенти”.

Дубълът приключи ударно - 5:0 над Своге

Момчетата на Петко Петков размазаха 5:0 Спортист в Ловеч.

Сливен победи Левски в Дублиращата група

Пред около 100-на зрители на тренировъчното игрище на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен двата отбора изиграха двубой изпъстрен с много положения и пред двете врати

Дубълът на ЦСКА сгази Черноморец

4:0 за "армейците" над "акулите" в Дублиращата група

Литекс завърши по шампионски и в Дублиращата група

Дублиращият отбор на Литекс и шампион в групата постигна поредната победа. Момчетата на Петко Петков удариха 2:1 Берое в Стара Загора. Димитър Георгиев отбеляза и двата гола за ловчанлии. Първото полувреме бе равностойно, но след почивката "оранжевите" имаха пълно превъзходство и изпуснаха още няколко положения.

Черно море би ЦСКА в Дублиращата група

„Моряците” спечелиха с минималното 1:0

Черноморец разгроми Локомотив (Сф) с 4:0 при дубльорите

Черноморец (Бургас) разгроми днес Локомотив (Сф) с 4:0 в мач от предпоследния, 29-ти кръг на първенството в дублиращата група