2. Други спортове
  3. Красен Кралев награди медалистите от европейското по ММА

Красен Кралев награди медалистите от европейското по ММА

Успехите Ви показват, че във федерацията се работи добре, заяви министърът

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев връчи почетни медали на ММС на призьорите от европейското първенство по ММА, което се проведе в Букурещ.

Българските състезатели спечелиха общо 5 отличия, с които се наредиха на трето място в отборното класиране на шампионата след отборите на Швеция и Финландия. Шампион стана Октай Ариф в категория до 56.7 кг.

Сребърни медали извоюваха Денислав Хаджиев (61.2 кг) и Даниел Янков (120.2 кг), а с бронзови отличия са Здравко Димитров (61.2 кг) и Иван Иванов (+120.2 кг).

„Поздравявам Ви за постигнатите резултати. Успехите Ви показват, че в Българската федерация по ММА се работи добре“, каза Красен Кралев и допълни, че практикуването на този спорт е чудесен начин за справянето с агресията извън спортните зали.

Почетни медали от министъра получиха също старши треньорът на националния отбор Николай Цоков, неговият помощник Светослав Желев и личните треньори на състезателите.

„Без Вашата помощ и подкрепа тези успехи нямаше да ги има, а тези момчета вместо да се състезават кой знае какво щяха да правят“, заяви председателят на Българската федерация по ММА Станислав Недков.

Той съобщи, че в България има 35 клуба по ММА и около 800 картотекирани състезатели, а броят на трениращите този спорт надхвърля 2000 души.

Със спечелените 5 отличия от шампионата България вече има 35 медала от световни и европейски първенства и заема второто място в световната ранглиста, измежду всички 68 държави членки на Световната ММА федерация (IMMAF).

През ноември на българските състезатели им предстои световно първенство, което ще се проведе в Бахрейн.

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова