2. Други спортове
  3. Красен Кралев награди европейските шампиони по канадска борба

Красен Кралев награди европейските шампиони по канадска борба

Поздравявам федерацията, че работи за физическата активност и на съгражданите ни в неравностойно положение, допълни министърът

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев награди с почетни медали на ММС европейските шампиони по канадска борба от приключилото в София първенство за юноши, девойки, хора с увреждания, мъже и жени.

Сашо Андреев спечели титлите на лява и дясна ръка в категория до 90 кг. Митко Петров триумфира на дясна ръка в категория до 110 кг. На лява и дясна ръка в категория до 60 кг при жените с увреждане на слуха златни медали спечели Лада Хаджиева.

Павел Кръстев пък триумфира в категория + 100 кг при мъжете с увреждане на зрението. Почетни медали получиха и треньорите Вероника Бонкова и Георги Благов. България спечели общо 33 отличия от шампионата в София.

„Канадската борба е спорт с огромни традиции в България и Вашите успехи не са изненада. Поздравявам Ви за представянето и Ви желая да сте здрави и да печелите още много победи.

Вашият спорт е много атрактивен, но и лесно достъпен за хора с увреждания и аз поздравявам федерацията, че работи за физическата активност на съгражданите ни в неравностойно положение“, каза Кралев.

На срещата в кабинета на министъра присъства и президентът на Българската и Световната федерации по канадска борба Асен Хаджитодоров, който му благодари за подкрепата и за успешното реализиране на съвместната програма за хора с увреждания.

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова