2. Други спортове
  3. ИЗКЛЮЧИТЕЛНО! Йосиф Миладинов ще плува за медал в Токио

ИЗКЛЮЧИТЕЛНО! Йосиф Миладинов ще плува за медал в Токио

България отново има финалист в плуването след 33 години

Изключителeн успех постигна  българският плувец Йосиф Миладинов на 100 метра бътерфлай от Олимпиадата в Токио. 18-годишният дебютант се класира за финала в дисциплината, след като записа време от 51.06 секунди. Той беше победен единствено от шампиона на 200 метра бътерфлай и европейски първенец от Будапеща 2021 Крищоф Милак, който спечели с 50,37 секунди.

Благодарение на изключително бързите си втори 50 метра в басейна, Йосиф Миладинов успя да навакса изоставането си и финишира с четвърто време от всички стартирали. Най-бърз беше американецът Кейлъб Дресел с 49.71 секунди, което е и олимпийски рекорд.

Битката за медалите на 100 метра бътерфлай е в събота, 31 юли, от 4.30 часа.

Това е първи олимпийски финал за България от 33 години насам. На Игрите в Сеул през 1988 година Таня Богомилова спечели първата и единствена до момента за България титла  – на 100 метра бруст, а Антоанета Френкева извоюва още два медала – сребърен на 100 метра бруст и бронзов на 200 метра бруст.

2021 година безспорно е най-успешната в кариерата на Йосиф Миладинов. През май той спечели сребърен медал на 100 метра бътерфлай на Европейското първенство за мъже в Будапеща с нов национален рекорд от 50.93 секунди – това беше и историческо първо отличие на български плувец при мъжете на 50-метров басейн на континентален форум. По-рано през юли 18-годишният пловдивчанин се окичи с два златни медала на Европейското първенство за юноши в Рим – на 50 и 100 метра бътерфлай.

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Георги Глушков: Щастлив съм, че има млади състезатели, които успешно вървят по пътя на големите имена в биатлона

Това каза министърът на младежта и спорта Георги Глушков по повод 40-ата годишнина от създаването на Българска федерация по биатлон

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната