2. - Други
  3. Мексико разпиля Франция на старта на Олимпиадата (ВИДЕО)

Мексико разпиля Франция на старта на Олимпиадата (ВИДЕО)

Испания с нулево равенство срещу Египет

Отборът на Мексико разби Франция с 4:1 в първия мач по футбол на Олимпийските игра в Токио.

Мексиканците поведоха в 17-та минута с гол на Алекс Вега. В 55-та минута латиноамериканците удвоиха аванса си, като този път точен бе Себастиан Кордоба.

Франция намали в 70-ата минута с гола на Андре-Пиер Жиняк. Малко по-късно Карлос Антуна увеличи преднината на Мексико на 3:1, а крайният резултат - 4:1 оформи Едуардо Агуире.

Междувременно Испания стъпи накриво още на старта на турнира в Токио. Испанците, сред които играха куп звезди от приключилото Европейско първенство, направиха 0:0 с Египет.

Свидна жертва стана Дани Себайос, който получи травма в глезена, след като беше настъпен от съперник, а след това напусна принудително терена.

Въпреки създадените положения нямаше кой да разпечата вратата на Египет. В отбора личат имената на вратаря Симон, Пау Торес, Миранда, Мингеса, Себайос, Педри, Асенсио, Оярсабал и Олмо.

В групата са още отборите на Аржентина и Австралия.

Футболният турнир продължава до 7 август.

ПСЖ ще бъде без Коло Муани срещу Страсбург

Нападателят има навехнат глезен

ПСЖ иска да привлече Маркус Тюрам, но той се дърпа за трансфер

Нападателят на Интер май не иска хич да ходи в Париж

Интер Маями започва преговори с Луис Суарес за нов договор

Клубът иска да задържи уругвайския голаджия

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)