2. Ботев (Вр)
  3. Новакът Пирин (ГД) закопа "италианския" Ботев във Враца

Новакът Пирин (ГД) закопа "италианския" Ботев във Враца

Пирин застана на върха след две поредни победи, Ботев е на дъното без точки

С новия си треньор Тенчо Тенев новакът в А група Пирин (Гоце Делчев) записа втора поредна победа в елита и продължава своя перфектен старт. Пирин победи с 2:1 като гост измъчения Ботев (Враца), за когото това бе втора поредна загуба в шампионата.

Опитният Илия Илиев откри за врачани, но още преди почивката Драги Коцев и Румен Лапантов от дузпа направиха пълен обрат за 1:2. С успеха тимът на Пирин (ГД) изненадващо застана на върха в А група.

Началните минути бяха по-успешни за неврокопчани, които на два пъти можеха да поведат в резултата.

След 8 минути игра Албин Ходза беше изведен зад защитата с дълъг пас, но вратарят Митов съобразително излезе напред и изби в тъч. После Борислав Хазуров отправи мощен удар, но топката мина на сантиметри покрай гредата.

Напук на логиката Ботев, който до момента не бе създал нищо в атакуващ план, поведе с първата си опасна атака. Селесте на скорост проби по фланга и пусна към точката на дузпата, където опитният Илия Илиев разстреля Абди Абдиков за 1:0.

4 000 по трибуните реагираха с бурни овации и домакините, окрилени от публиката, овладяха центъра на терена.

Дошлият от ЦСКА Александър Якимов напредна по фланга, мина с финт към центъра и бе близо до нов гол за Ботев, ала Абдиков изби кълбото.

Пирин започна своя обрат в 28-ата минута. Тогава стражът на Ботев не се намеси добре при един удар и бившият играч на Пирин (Благоевград) и Локомотив (Пд) Драги Коцев довкара в мрежата за 1:1.

Изравнителното попадение свали ентусиазма в лагера на домакините и отборът на новия треньор Тенчо Тенев заигра по-уверено.
Пирин (Гоце Делчев) стигна до гол преднина още преди почивката. Минчев извърши нарушение в наказателното поле на Ботев и гостите спечелиха дузпа. От бялата точка Румен Лапантов спокойно прати вратаря в обратния ъгъл и отбеляза за 1:2.

През втората част врачани тръгнаха напред, а на контраатаки.

Най-чистото положение за изравняване на резултата бе пропиляно от Иван Минчев в 63-ата минута. Той овладя добре, освободи се технично от прекия си пазач, но когато се озова очи в очи с вратаря Абди Абдиков, Минчев стреля много неточно в аут.

Контрите на Пирин не бяха безопасни, но при най-опасната от тях Боби Хазуров прати покрай гредата, въпреки че беше сам срещу вратарят Митов.

Немощта на Ботев в атака позволи на Пирин спокойно да запази крехкия си аванс.

С победата Пирин (Гоце Делчев) събира пълен комплект от 6 точки след първите си два мача. Ботев (Враца) остава на дъното без спечелена точка.

Криза във Враца! Берое ликува срещу Ботев (ВИДЕО)

Тодор Янчев остава без актив начело на "зелените"

Ботев (Враца) и Локо (София) завъртяха 0:0 помежду си