3. ВИДЕО+СНИМКИ: Левски отново не срещна проблеми в Монтана и победи с 2:0

ВИДЕО+СНИМКИ: Левски отново не срещна проблеми в Монтана и победи с 2:0

Базил Де Карвальо и Дъстли Мулдер вкараха на "Огоста" за третата поредна победа на Левски в А група

Левски записа осма поредна победа над Монтана в третия кръг на А група. „Сините”, които играха в бяло на „Огоста”, спечелиха с 2:0 след голове на Базил Де Карвальо в началото на мача и едно от много редките попадения на Дъстли Мулдер.

Левски бе по-добрият отбор през целия двубой и 2:0 бе най-малкото, с което домакините можеха да се отърват.

Монтана започна мача от центъра и набързо стигна до два корнера. Това беше целият домакински натиск и след третата минута гостите изнесоа играта в половината на съперника.

Симеон Райков първи стреля към вратаря Яначков от пряк свободен удар, но ударът бе лесен и стражът спаси.

Монтана издържа само 10 минути. Именно в 10-ата минута Райков центрира от лявото крило, Марсиньо се размина, кълбото стигна до Рамос по другия фланг и отправи нещо средно между удар и центриране, което бе засечено отблизо от Базил Де Карвальо за 0:1.

Увереността в играта на домакините тотално умря след гола и Левски контролираше развоя на събитията.

След половин час игра Симеон Райков прати за втори път в мрежата на Яначков, ала попадението бе отменено поради засада.

По-голямата агресия в играта на гостите доведе до три жълти картона на капитана Станислав Ангелов, Ромейн Ели Симеон Райков, но на Пламен Илиев не му се наложи да прави нито едно сериозно спасяване.

Втората част започна с греда за Левски. Хубава контра на Левски бе подхваната от Марсиньо, Карвальо технично чукна с едно докосване за Рамос, който финтира вратаря и защитник, но нацели гредата.

В 52-ата минута Влади Гаджев стреля от пряк свободен удар, Яначков изби, трима от Левски притичаха, но защитник на домакините извади в корнер.

Левски вкара втори гол в 77-ата минута и прекрати интригата. Кристовао Рамос центрира и Дъстли Мулдер засече и с глава намери горния ляв ъгъл за 0:2.

Агиеманг Опоку и Жоао Силва записаха дебюти за Левски в А група в тази среща. Опоку замени Райков след час игра, а Силва поигра след втория гол на мястото на Владимир Гаджев.

С тази победа Левски продължава безгрешния си ход в А група и вече има 9 точки след 3 поредни победи. „Сините” са на върха заедно с шампиона Лудогорец, който също е с пълен актив от 9 точки.

Монтана няма нито една точка и остава на дъното.