3. Трета загуба за Литекс в Турция

Трета загуба за Литекс в Турция

Литекс записа трета загуба в Турция. В събота вечер на терена на хотел "Риксос Премиум" момчетата на Христо Стоичков отстъпиха с 1:3 пред осмия в руското първенство Кубан (Краснодар).

Съперникът поведе още в 4-ата минута, когато Йонов се възползва от грешка на страничния съдия и останал в явна засада направи Илко Пиргов безпомощен. Последваха равностойни минути, в които и двата отбора имаха възможности за гол. Руснаците контролираха топката повече, но това не доведе но големи опасности пред българския вратар. Две минути преди почивката Литекс се добра до равенство. Петър Занев със страхотен шут и два рикошета заби за 1:1.

Второто полувреме започна отново зле за шампионите. В 52-ата минута Кубан получи правото да изпълни дузпа след спорно нарушение на Итуа срещу противников футболист. Зад топката застана Пизел, който не сбърка - 2:1 за Кубан. 180 секунди по-късно и ловчанлии получиха право да изпълнят наказателен удар заради нарушение срещу Галин Иванов. Стражът Беленов обаче спаси шута на Христо Янев от бялата точка и резултатът остана непроменен. Христо Стоичков направи шест смени, като играта на "оранжевите" стана по-остра. Малшансът попречи на Литекс за стигне до ново изравняване в 72-ата минута, след като добър удар на Галин Иванов срещна гредата. Последва и пропуск на Петър Занев, за да се стигне до последната минута, когато Кубан отбеляза трети гол. Влезлият като резерва Секрет получи топката в наказателното поле и от удобна позиция фиксира крайното 3:1 за руския тим.

Литекс - Кубан 1:3
Стадион: спортна база "Риксус"
Литекс: 1. Пиргов, 16. Попов, 5. Итуа, 22. Николов, 3. Занев, 10. Сандриньо, 7. Янев, 17. Г.Миланов, 23. Йеленкович, 99. Никасио, 77. Иванов (33. Бодуров, 14. Ваюши, 18. И.Миланов, 6. Жос, 9. Св.Тодоров, 21. Цветков)
Треньор: Христо Стоичков
Кубан: 23. Беленов, 15. Жавнерчик, 2. Армаш, 26. Зелао, 25. Козлов, 7. Кулик, 17. Фидлер, 11. Букур, 21. Уренья, 14. Ионов, 20. Траоре (30. Пизел, 10. Давидов)
Треньор: Дан Петреску

Голмайстор: Ионов (0:1, 4'), Занев (1:1, 43'), Пизел (1:2, 52'), Секрет (1:3, 90')

Тревога: Спартак Вн има пари за още два мача