3. Славия изпусна много и подари точка на опълченците от Видима (видео+снимки)

Славия изпусна много и подари точка на опълченците от Видима (видео+снимки)

1:1 в "Овча Купел" след изобилие от пропуски

Славия записа грешен ход в домакинството си на Видима в София в среща от 11-ия кръг на „А“ група. След години, в които никога не бяха грешяли срещу Видима у дома, този път „белите“ го направиха. Те подцениха сякаш своя съперник и завършиха 1:1. Столичани създадоха много голови възможности и пропуснаха изобилие, а в герой за гостите се превърна вратарят на гостите Пламен Колев. Видима пък игра подчертано в своята половина и при една от много редките си атаки през второто полувреме, успя да изравни и впоследствие да защити точката.

Мачът започна според очакванията. От самото начало Славия взе инициативата и започна да контролира случващото се на терена.

Столичният тим овладя халфовата линия след първоначалната преса, която се опита да направи Видима на своя опонент и Божов, Жуниор, Галин Иванов и компания тръгнаха стремглаво напред в търсене на гол.

След няколко опасни атаки Славия поведе в 20-ата минута. Голмайстор бе щатният голаджия Николай Божов. Той бе изведен от Павле Попара сам срещу вратаря на Видима и след като го финтира, хладнокръвно отбеляза.

До края на първото полувреме Славия имаше още няколко възможности за гол, но Божов и Галин Иванов не успяха да удвоят аванса на своя тим.

Така завърши първата част, в която Видима не създаде опасности за гол.

През втората вратарят на Видима Пламен Колев направи силен мач и спаси редица положения. В 54-ата минута той изби опасен удар. В 58-ата след шут на Дани Златков гредата го спаси. В 64-ата Илия Илиев центрира много добре по земя в наказателното поле, но отново Колев успя да излезе и да пресече подаването, иначе топката отиваше при Божов.

Така се стигна до 65-ата минута, когато изненадващо Видима изравни. След корнер Какалов отклони топката и връхлитащият капитан Стойчев изравни.

Последваха нервни минути. Старши треньорът Мартин Кушев направи три смени постепенно, но нищо не се промени. Видима застана след 75-ата минута в опълчение и почти не мина центъра. Славия пък продължи с атаките, но мина на центрирания, които не носеха успех.

Юруков и Божов, както и влезлият през втората част Радослав Василев имаха добри възможности за гол, но нямаха шанс.

Така в крайна сметка Видима измъкна 1:1 и вече втори мач подред не губи, след като отборът имаше само едно равенство и една победа за 14 години.

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА