3. Славия екзекутира Марек на "Овча купел" (ВИДЕО)

Славия екзекутира Марек на "Овча купел" (ВИДЕО)

Фонсека и Манзоро вкараха по два при 20-ата загуба на дупничани през този сезон

Славия би с лекота с 4:0 борещия се за оцеляване Марек в  среща от 29-ия кръг на „А” група игран на стадиона в „Овча купел”. „Белите” си осигуриха комфортен аванс от три гола през първата част, след като точни бяха Фонсека (12`) и Манзоро (33`-дузпа; 39`). Милен Лахчев бе изгонен през втората част с директен червен картон, след като отправи нецензурни реплики към главния рефер Таско Тасков. Крайният резултат бе оформен от Фонсека в 83-ата, като така Марек остана с минимални шансове за оцеляване в „А” група три кръга преди края на сезона.

Срещата започна на ниски обороти, като нито един от двата тима не пое излишни рискове в началото на двубоя. Славия контролираше играта, но в атаката на „белите” липсваше острота и първите десет минути на мача минаха в спокойно темпо.

В 12-ата минута Радослав Василев матира защитата на Марек с технично прехвърлящо центриране към Фонсека, който спря кълбото със завидна класа и с техничен удар прехвърли Емил Михайлов за 1:0.

Последваха равностойни минути на стадиона в „Овча купел”, а в средата на първата част гостите имаха претенции за дузпа, след като Димо Атанасов центрира и топката се отби в ръката на Касаи, но Таско Тасков подмина ситуацията и не отсъди нищо.

Пробив на Фонсека по дясното крило завърши с подаване, което остави Манзоро на празна врата, но футболистът на домакините заложи на силата и прати топката над вратата.

Минута по-късно Манзоро бе бутнат от Димитър Петков в наказателното поле и главният рефер отсъди дузпа, която бе изпълнена точно от французинът, покачвайки на 2:0 в 33-ата минута на срещата.

Кошмарът за борещия се за оцеляване в „А” група Марек стана пълен в 39-ата минута, когато Фонсека се пребори за топката отдясно и се освободи от бранител на гостите, напредна бързо и пусна топката към Манзоро, Емил Михалйов плонжира и отклони топката леко, но недостатъчно и французинът вкара второто си попадение в мача.

Марек бе по-активният тим след почивката, но атаките на дупничани не бяха достатъчно опасни и не затрудниха отбраната на Славия.

Домакините постепенно изравниха играта, а капитанът на Марек улесни „белите” в 63-ата минута, след като отправи обидни реплики към главния рефер и бе изгонен с директен червен картон.

Численото превъзходство на домакините се отрази на играта на Марек, който трудно спираше атаките на футболистите на Иван Колев.

В 83-ата минута Фонсека пусна топката към Карабельов на лявото крило, резервата бързо върна на португалеца, който от малка дистанция не сгреши и покачи на 4:0.

Две минути преди края на редовните 90 Радослав Василев можеше да запише името си сред голмайсторите, но ударът му срещна напречната греда.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА