3. Слаб, по-слаб, най-слаб, Левски – 0:1 срещу Берое

Слаб, по-слаб, най-слаб, Левски – 0:1 срещу Берое

Бивш играч на ЦСКА наказа "сините" под дъжда в София, седми пореден мач за шампионите без победа. Те вече са на 15 точки от лидера.

Българският шампион Левски продължава да затъва главоломно, след като преди броени минути загуби срамно с 0:1 от Берое. Срещата се игра на стадион „Георги Аспарухов” и бе от програмата на 9-ия кръг на родната „А” група. Бившият футболист на ЦСКА Петър Димитров вкара единствения гол в 83-та минута и хвърли в еуфория около 200 пътуващи фенове от Стара Загора и още стотици хиляди пред телевизорите. Мачът се игра под непрекъснат дъжд в София.

Срещата започна равностойно, но „сините” бързо овладяха инициативата. Последваха неточни удари на Сърмов и Йовов, а в 25-ата минута Пепи Димитров остана сам срещу Петков, но ударът му бе много слаб и не затрудни стража на шампионите. Три минути по-късно Миланов проби отдясно и навлезе в наказателното поле на гостите, върна топката около дъгата, където непокрит бе Бардон, но шутът на французина бе много слаб и попадна в ръцете на Пейков.

В 38-ата минута Левски пропусна най-чистото си положение, след като Телкийски намери Георги Христов на много изгодна позиция, но ударът на нападателя за пореден път бе много разочароващ и излезе в аут. До края на тази първа част не се случи нищо по-интересно и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През второто полувреме натискът на „сините” се засили и в 50-ата минута те едва не откриха. Тогава след разбъркване в наказателното поле на Берое, кълбото попадна в Йовов, но ударът му бе блокиран от бранител в зелено-бяло. В 63-ата минута Сърмов пропиля най-чистото положение в двубоя, след като засече с глава от 3 метра центриране от корнер, но Пейков спаси с крак.

Така дойде 83-ата минута, когато гостите попариха зрителите на стадион „Георги Аспарухов". Тогава Бензукан сбърка по ужасен начин и подари топката на Пепи Димитров, който пусна кълбото покрай Петков. В 89-ата минута Ники Димитров центрира опасно отляво към Йовов, но вторият остана под кълбото и не успя да играе с нея. В 95-ата минута „сините” можеха да изравнят, след като Телкийски стреля опасно от фаул, но в ръцете на Пейков.

До края не се случи нищо по-интересно и така Левски загуби от Берое с 0:1 на "Герена".

Класиране в "А" група за 9-ия кръг преди изиграването на двубоя Миньор - Локо (София)

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение