Славия шокира 10 от ЦСКА 1948 в Бистрица с 2:0 (ВИДЕО)

Ботев Пловдив има шанс да излезе еднолично на седмото място

ЦСКА 1948 загуби с 0:2 домакинството си на Славия в ключов мач от втора група в плейофите на футболната ни efbet Лига. "Червените" играха с 10 души един час и логично допуснаха два гола в своята врата.

Това поражение нанася сериозен удар по амбициите на ЦСКА 1948 за седмото място, което дава право на участие в бараж за Европа, тъй като Ботев Пловдив е с равен брой точки (45), но още не е изиграл мача си от кръга, който е срещу Арда в събота.

В 20-ата минута Славия получи правото да изпълни дузпа, след като Теодор Иванов събори Владимир Николов. Зад топката застана Тони Тасев, който не изпълни добре и Петър Маринов спаси.

Две минути след това "белите" организираха още една добра атака. Денислав Александров стреля от границата на пеналтерията, но ударът му премина покрай десния страничен стълб.

В 24-ата минута Талис изпълни пряк свободен удар. Изпълнението му бе хубаво. Вуцов обаче бе застанал на добра позиция и изби в корнер.

Шест минути по-късно Иван Минчев бе близо до откриване на резултата. Неговия изстрел обаче премина на сантиметри от дясната греда. Ако ударът му беше точен, Маринов нямаше да може да спаси.

В 34-ата минута Талис отново принуди Вуцов да се намесва с удар от границата на наказателното поле.

Две минути след това Петър Маринов постави в трудно положение Росен Божинов. Младият бранител допусна грешка и дръпна за фланелката Владимир Николов. Божинов получи директен червен картон. Минчев изпълни статичното положение и стреля, но вратарят на домакините спаси.

В 42-ата минута Славия поведе логично в резултата с оглед случващото се на терена. Венцислав Керчев центрира от левия фланг, а Денислав Александров я засече и прати удара си безкомпромисно точно под гредата на Маринов.

В 65-ата минута "белите" стигнаха до втори гол. Ертан Томбак центрира отдясно. Тони Тасев засече, но Маринов демонстрира отличен рефлекс и изби. Топката обаче се завърна в офанзивния футболист на Славия, който от малък ъгъл прати кълбото между краката на стража.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 3. Росен Божинов, 7. Талис , 9. Бирсент Карагарен (к), 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 17. Никола Илиев, 19. Стив Фуртадо, 21. Емил Ценов, 25. Евгений Сердюк, 99. Марио Топузов;

Треньор: Валентин Илиев;

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 93. Исак Соле, 73. Иван Минчев (к), 71. Кристиян Стоянов, 7. Денислав Александров, 88. Тони Тасев, 10. Владимир Николов;

Треньор: Златомир Загорчич.

Загорчич: Ще направим всичко по силите си за Европа