3. Славия удари Ботев (Пд) с човек по-малко и погледна към Европа (ВИДЕО)

Славия удари Ботев (Пд) с човек по-малко и погледна към Европа (ВИДЕО)

„Канарчетата“ удариха 2 греди и паднаха с 1:3

Славия победи за втори пореден път пловдивския Ботев, след като спечели с 3:1 домакинството си от XXXIV кръг на футболната ни efbet Лига.

„Белите“ вкараха 2 бързи гола, след което допуснаха 1 и останаха с човек по-малко, но въпреки това реализираха решително 3-о попадение, за да останат непобедени от месец насам.

Възпитаниците на Златомир Загорчич вече имат 43 точки, като изостават само с 3 от седмия ЦСКА 1948, при оставащи 2 мача до края на плейофите.

В последния от тях столичани приемат именно „червените“, а днес се справиха с „жълто-черните“ от Пловдив, които преди дни спечелиха Купата на България и доиграват сезона.

Последното бе заявено от треньора им Душан Керкез, който бе наказан за днешния двубой, но направи 9 промени спрямо отбора, победил хегемона Лудогорец преди дни, отново в София.

„Белите“ се възползваха от ваканционното настроение при канарчетата и макар да играха с човек по-малко над 50 минути, записаха 3-та победа в последните си 4 мача.

Те откриха още с първата си възможност в срещата, играна на стадион „Александър Шаламанов“ в столичния квартал „Овча купел“.

Иван Минчев изведе на голова позиция Тони Тасев и той реализира десетия си гол през сезона.

Превъзходството на "белите" продължи и в седмата минута домакините стигнаха до нова голова възможност. Матвей Игонен сгреши при изнасянето на топката, като тя беше отнета от Иван Минчев, който нанесе удар от близо 20 метра. Шутът беше избит от естонския вратар, но Минчев достигна първи до топката и би от малък ъгъл, но Игонен отново изби.

Славия натисна в следващите минути и достигна до второ попадение. Тони Тасев пусна към Иван Минчев, който центрира за Венцислав Керчев и защитникът вкара за 2:0.

След точно половин час игра Ботев получи правото да изпълни дузпа, след като Денислав Александров спъна Кристиан Нвачукву в наказателното поле. Мартин Секулич уцели десния страничен стълб, топката се отклони в тялото на Мартин Георгиев и Секулич с късмет от близка дистанция реализира почетен гол за гостите, които играха в експериментален състав.

В 40-ата минута Славия остана с човек по-малко на терена, след като десният бек Георги Търтов влезе остро в краката на Нвачукву и след намеса на ВАР получи директен червен картон. Това принуди треньора на софиянци Златомир Загорчич да направи смяна още преди почивката, като в дясната част на защитата влезе Ерол Дост, който замени Кристиян Стоянов.

След почивката играта беше двуостра. В 56-ата минута Минчев центрира, но попадението на Виктор Генев беше отменено заради засада след намесата на видео асистент реферите. В 67-ата минута влезлият като резерва Галин Иванов шутира силно от фаул, но вратарят Даниел Кайзер изби топката.

Девет минути по-късно удар на Константинос Балоянис срещна гредата на вратата, пазена от Светослав Вуцов, но в 78-ата минута Владимир Николов със самостоятелен пробив направи резултата 3:1. Седем минути преди изтичане на редовното време Ехидже Укаку проби и центрира, като топката се отклони в крака на Керчев и срещна лявата греда зад национала Вуцов.

След тази победа Славия остана на десето място в класирането с актив от 43 точки, докато Ботев Пловдив има два пункта повече на осмата позиция.

Славия – Ботев (Пловдив) 3:1
1:0 Тони Тасев (5)
2:0 Венцислав Керчев (22)
2:1 Мартин Секулич (30)
3:1 Владимир Николов (78)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 98. Георги Търтов, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 93. Исак Соле, 71. Кристиян Стоянов, 73. Иван Минчев (к), 7. Денислав Александров, 10. Владимир Николов, 88. Тони Тасев;

Треньор: Златомир Загорчич;

Ботев Пловдив: 22. Даниел Кайзер, 4. Ехидже Укаку, 9. Мартин Секулич, 14. Фаустас Степонавичюс, 18. Димитър Папазов, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов, 30. Лъчезар Балтанов, 40. Кристиан Нвачукву, 42. Ивайло Видев, 79. Атанас Чернев;