ДРАМА В РАЗГРАД! Крумовград отложи 13-та титла (ВИДЕО)

Недялков си вкара нелеп автогол за 3:3

Лудогорец завърши наравно 3:3 с Крумовград в луд мач на "Хювефарма Арена". Равенството отложи празненствата за разградчани, които имаха нужда от трите точки, за да подпечатат 13-та си титла на България.

Новакът в елита поведе с 2:0 преди да допусне пълен обрат до 2:3, но в крайна сметка спаси точката в последните минути след автогол на Антон Недялков.

Двубоят започна равностойно, но изненадващо, гостите бяха тези, които откриха рано резултата. В 12-ата минута бърза контраатака премина през Серкан Юсеин, който проби по дясното крило, след което центрира в наказателното поле, а Алекс Колев с шпагат засече в мрежата на Падт.

Попадението не успя да стресне достатъчно "орлите", които видимо не се чувстваха комфортно срещу бившия си треньор Станислав Генчев. В 26-ата минута Серкан Юсеин вкара за 2:0, но бе маркирана засада. В крайна сметка продължително разглеждане на ситуацията не показа нарушение на правилата и голът бе зачетен.

10 минути преди почивката дойде и едно от малкото положения за "орлите". След центриране от ъглов удар Вердон с глава стреля, но Янко Георгиев успя да улови.

В края на полувремето Текпетей бе намерен на добра позиция, но ганаецът избърза и стреля силно в аут. В 42-ата минута Нареси бе близо да си отбележи автогол, след като засече центриране на Юсеин, но насочи топката опасно към вратата на Падт, но в крайна сметка ударът му мина встрани.

Втората част започна перфектно за Лудогорец, след като в 49-ата минута Нареси изведе перфектно Рик Джонатан и нападателят успя да преодолее Георгиев, намалявайки резултата.

Съдията Валентин Железов свири дузпа за Лудогорец в 55-ата минута за нарушение на Лукас Сантана срещу Рик Джонатан. Наказателният удар все пак бе потвърден от ВАР.

Оливие Вердон изпълни дузпата, пращайки топката под плонжа на Янко Георгиев за 2:2 в 56-ата минута.

Лудогорец обърна развоя на мача в 76-ата минута. Рик Джонатан центрира в наказателното поле на Крумовград, където Клайдер Машедо вместо да изчисти топката я насочи към собствената си врата, което изненада Янко Георгиев, който все пак успя да реагира и да спаси. След това обаче Руан Круз се ориентира най-добре в създалата се ситуация и отблизо вкара за 3:2.

Крумовград изравни резултата за 3:3 в 89-ата минута. Патрик Луан подаде към Октай Юсеин, който след това потърси свой съотборник, а Антон Недялков в опита да избие топката я вкара във вратата си.

Стартови състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт - 17. Сон, 4. Диниш Алмейда, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков (К) - 6. Якуб Пьотровски, 30. Педро Нареси - 7. Рик Джонатан, 37. Бърнард Текпетей, 99. Руан Круз - 9. Квадво Дуа

Крумовград: 1. Янко Георгиев - 44. Божидар Кацаров, 18. Клайдер Машедо, 5. Матей Шимич - 2. Джуниет Али, 7. Момчил Цветанов, 4. Лукас Сантана, 13. Диего Рапосо, 10. Серкан Юсеин - 17. Патрик Луан, 9. Александър Колев

Костов: Виновникът е посочен и си заминава