Билал Бари се завърна с гол, Лима се контузи (ВИДЕО)

Левски би Спортист (Своге) с 1:0

Левски победи Спортист (Своге) с 1:0 в приятелски мач на стадион „Георги Аспарухов“, организиран специално, за да се тества състоянието на Билал Бари. И той отбеляза единственото попадение в мача. Срещата се проведе в две полувремена по 35 минути.

Бари отсъстваше 565 дни заради тежка травма. 26-годишният мароканец за последно беше на терена на 5 септември 2022-а година при победата на столичани с 2:0 над Арда у дома. Той скъса кръстни връзки на коляното, менискус, а освен това имаше и отчупен хрущял. Бари бе посрещнат с аплодисменти и възгласи "1, 2, 3... Билал Бари" от феновете и също им благодари за подкрепата. Нападателят ознаменува завръщането си с гол за 1:0.

Дясното крило на Левски Фабио Лима обаче се контузи в началото на мача. В петата минута Лима проби по десния фланг, срещу него бе бранителят на Спортист – Симеон Чатов, а бразилецът се спря и остави топката и бе принудително заменен от Джавад Ел Джемили. Най-вероятно става дума за разстежение, но тепърва ще стане ясно дали травмата му е сериозна.

Първата по-сериозна опасност пред една от двете врати дойде в 21-ата минута, когато гостите можеха да открият. Ариф Ферадов бе изведен сам срещу Николай Михайлов и стреля, но вратарят спаси с крак.

В 27-ата минута бе отменен гол за Левски. Билал Бари бе фаулиран на границата на наказателното поле, Ел Джемили прати неспасяемо топката в мрежата на Иван Гошев, но в същия момент главния съдия Димитър Димитров отсъди фаула.

В 36-ата минута неразбирателство в защитата на Спортист Своге подари топката на Джавад Ел Джемили, който остана сам срещу Гошев, но стреля право в тялото му. Това бе и последната ситуация за първата част.

След почивката Виктор Любенов замени Келиан ван дер Каап, Патрик Мислович се появи на мястото на Карлос Охене, а Джавад Ел Джемили отстъпи мястото си на Рикардиньо. Вратарят Николай Михайлов пък бе заменен от Иван Андонов.

Две минути след началото на второто полувреме Хоакин Фернандес отне топката в половината на Спортист и реши да стреля от сериозна дистанция, като го направи много силно и точно, но резервният страж на гостите Ивайло Василев успя да избие в корнер. При последвалото центриране от ъгровия удар на Патрик Мислович, дошло в 39-ата минута, Билал Бари бе забравен в наказателното поле и с глава заби топката в мрежата, ознаменувайки завръщането си след дълга пауза с гол, а публиката отново започна да скандира "1, 2, 3... Билал Бари".

В 49-ата минута Спортист Своге организира добра атака, Калоян Стефанов получи топката на левия фланг и нанесе точен удар, но право в ръцете на Иван Андонов. Шест минути по-късно Стефанов проби отдясно в наказателното поле и шутира от добра позиция по диагонал, но покрай вратата на Левски.

В 64-ата минута Рикардиньо направи добър пробив, откъсна се, стигна до наказателното поле, но се забави и бе настигнат от двама защитници на Спортист, след което нанесе анемичен удар, който бе блокиран.

Състави:

Левски: 13. Николай Михайлов (К) – 77. Дейвид Михалев, 5. Келиан ван дер Каап, 24. Хоакин Фернандес, 6. Цунами – 8. Карлос Охене, 20. Асен Чандъров, 97. Асими Фадига – 7. Фабио Лима, 19. Билал Бари, 17. Евертон

Резерви: 99. Иван Андонов – 4. Виктор Любенов, 9. Рикардиньо, 11. Джавад Ел Джемили, 23. Патрик Мислович

Треньор: Николай Костов

Спортист Своге: 1. Иван Гошев – 22. Павлин Чиликов, 21. Александър Бастунов, 3. Симеон Чатов, 5. Дилян Георгиев – 4. Нейтън Олдър, 10. Владимир Семерджиев (К), 16. Антон Иванов – 7. Ариф Федаров, 13. Радослав Живков, 23. Джонатан Нсоде

Резерви: 33. Ивайло Василев – 8. Христо Иванов, 11. Калоян Стефанов, 17. Мартин Кръстев, 18. Михаил Михов, 19. Кристиян Бешев, 20. Георги Маджаров, 88. Лионел Самба

Любимец на "синята" публика свързван с Берое?

Паулиньо може да се завърне в Първа лига

Краев може да поеме към Русия?

Халфът все още няма подписан договор с друг отбор

Юноша на Парма ще впечатлява Илиан Илиев в Черно море

19-годишният Салваторе Рибаудо е на проби при "моряците"

Берое привлече Винисиус Белоти

През изминалия сезон Белоти вкара 4 гола и даде три асистенции с екипа на Бдин Видин

Ел Джемили също си тръгва от Левски

Вече се работи по сделката за офанзивния халф

Спартак (Варна) надви Фратрия

Победният гол за "соколите" вкара 19 годишният талант Даниел Халачев в 54-ата минута

Стипич призна: Ще продадем поне един вратар

"Армейците" търсят 3-4 специфични играчи, разкри треньорът