3. Монтана се разправи с Ботев (Враца) в драматичното регионално дерби (видео+снимки)

Тимът на Стефан Грозданов спечели с 4:2 под Околчица

Монтана победи Ботев (Враца) с 4:2 в регионалното дерби от 5-ия кръг на „А” група. Тимът на Стефан Грозданов се разправи под Околчица с възпитаниците на Сашо Ангелов, който преди мача заяви, че ще подаде оставка при загуба. Монтана поведе с 2:0 до почивката след попадения на Борис Кондев и Луис Едуардо, но в началото на второто полувреме Ботев съумя да стигне до изравняване с два гола до 48-ата минута чрез Траян Траянов и Ивайло Данчев. В крайна сметка гостите ги пречупиха с още две бързи попадения – на Янко Сандански и Луис Едуардо – и не оставиха съмнения в превъзходството си. При 0:1 за Монтана фенове и ръководство на Ботев претендираха срещу реферите за неотсъдена засада при откриващото попадение.

Иначе Ботев, който бе в серия от три последователни загуби, показа дух и желание, но игрово отстъпваше на Монтана. Гостите бяха със само един отбелязан гол до този мач, но днес вкараха 4.

Ботев започна по-добре мача. В 12-ата минута Бранимир Костадинов пропусна чисто положение. Ивайло Данчев навърза цялата защита на гостите, центрира във вратарското поле, където нападателят стреля от непосредствена близост в тялото на добре пласирания Христо Иванов.

Монтана постепенно изнесе играта и в 21-ата минута излезе напред в резултата. Луис Едуардо изведе Борис Кондев сам срещу вратаря Цветковски. Ветеранът пусна кълбото покрай стража за 1:0. Попадението породи бурни протести от страна на феновете и щаба на домакините, които имаха претенции за неотсъдена засада при подаването на Едуардо.

Домакините пробваха да изравнят, но опитите им бяха анемични, а и Христо Иванов действаше сигурно под рамката.

Монтана се възползва за втори път от слабата защита на Ботев и в края на полувремето удвои преднината си. Непокритият Едуардо засече центриране на Дюлгеров отдясно и прати топката в мрежата за 2:0.

Треньорът на гостите Сашо Ангелов реагира адекватно на почивката и с двете си смени промени развоя на мача. В игра влязоха Чалъков и Ценовски. Последният центрира отлично от ъглов удар веднага след подновяването на играта и Траянов с глава намали изоставането на Ботев.

Само минута по-късно резултатът беше изравнен. Грешка на Александър Дюлгеров позволи на Ивайло Данчев да излезе сам срещу вратаря и да отбележи за 2:2.

Монтана обаче показа, че е по-класният и по-опитен тим и набързо си върна преднината. С голове в 63-ата и 69-ата минути гостите на практика си осигуриха крайния успех. Първо голмайсторът Траянов сбърка и Янко Сандански с прецизен удар от границата на наказателното поле вкара за 3:2. След това Димитър В. Илиев изведе Луис Едуардо, който разпечата Веселин Цветковски.

До края Ботев беше по-активният отбор на терена, но не знаеше как да преодолее защитата на Монтана, които пък от своя страна пропиляха няколко чисти голови положения пред вратата на врачани.
Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА