3. Локо (Пловдив) оцеля в А група след разгром над Хасково (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локо (Пловдив) оцеля в А група след разгром над Хасково (ВИДЕО+СНИМКИ)

Отборът на Стамен Белчев заедно с Марек се сбогуваха с елита на българския футбол

Локомотив (Пловдив) победи Хасково с 4:0 и така постигна една от целите си през този сезон – оцеляването си в А група. Двубоят се проведе на стадиона в „Лаута”, като през цялото време домакините доминираха на терена и заслужено се поздравиха с важния успех.

Отборът на Локомотив записа най-лошото си класиране за последните пет сезона. Пловдивчани ще завършат на десетото място в крайното класиране.

„Черно-белите” имат 26 точки и могат да са спокойни до края на шампионата. Тази победа обаче сложи край на авантюрата на Хасково и Марек в елита на българския футбол. Чисто математически тимът от Дупница може да изравни Локомотив по точки до края, но „смърфовете” имат две победи и една равенство срещу отбора на Тенчо Тенев през този сезон.

Точни за победителите бяха Мартин Камбуров, Дани Кики, Спас Делев и Йоан Ласиман.

Домакините от Пловдив започнаха агресивно двубоя и още в 8-ата минута „смърфовете” можеха да излязат напред в резултата. Делев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, там Мартин Сечков игра с глава и прати топката остро към земята, но вратарят Банков прояви рефлекс и спаси.

Атакуващият стил даде резултат и в 18-ата минута Камбуров откри. Бързият Делев намери много добре Бирсент Карагарен в наказателното поле, младият футболист веднага пусна към капитана си и той с глава не сгреши от близко разстояние. Това беше негов 10 гол за този сезон и общо 152-ри в кариерата му в А група.

Отборът на треньора Колев продължи да атакува и владее инициативата, но гостите от Хасково показаха, че могат да бъдат много опасни на контраатака. В 30-ата минута Григор Долапчиев центрира към Димитър Алексиев, който стана непокрит в наказателно поле и веднага шутира, но топката се отби от горната греда.

60 секунди по-късно „смърфовете” нанесоха втория си удар. Камбуров бе изведен очи в очи с вратаря, излъга го, но топката му избяга встрани. Нападателят видя свободния Дани Кики, който от границата на наказателното поле се разписа на празна врата. След още две минути преднината на домакините стана класическа - Спас Делев комбинира с Кики в наказателното поле, последва удар от футболиста с номер 9, Банков не успя да избие добре и Делев при добавката се разписа.

Въпреки тежкия удар, който получиха футболистите на треньора Стамен Белчев продължиха да търсят своите шансове и създадоха не малко грижи на защитата и вратаря Теодор Скорчев. В 40-ата минута отново Алексиев бе в центъра на вниманието. Топката бе центрирана от пряк свободен удар, стражът не успя да улови и я даде на нападателя на Хасково, но той не успя да я нацели добре и пропиля втора златна възможност.

В самия край на полувремето Камбуров можеше да добави втори гол в сметката си. Той овладя добре на гърди и навлезе в наказателното поле, отправи удар по земя, но Банков излезе навреме и успя да спаси.

През втората част отборът на Локомотив продължи да бъде по-атакуващият и този, който владее контрола над двубоя. Пред Мартин Камбуров се откриха няколко добри възможности да направи преднината на своите още по-убедителна, но Банков се намесваше решително при неговите удари. Стражът се намеси решително и при удар на Ласиман с глава в заключителните минути на двубоя.

Именно футболистът с номер 89 оформи крайното 4:0 с хубав удар в 90-ата минута. Той получи в наказателното поле от Де Врийзе и с хубав удар се разписа.

Хасково така и не успя да създаде реална опасност пред пловдивската врата през второто полувреме.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза