3. Локо Пд с летящ старт, удари Арда (ВИДЕО)

Локо Пд с летящ старт, удари Арда (ВИДЕО)

"Черно-белите" с обрат за 2:1

Локомотив (Пловдив) започна по най-добрия начин втория полусезон.

„Черно-белите“ обърнаха Арда в Кърджали до 2:1 в първия пролетен кръг от efbet Лига.

Арда откри резултата още в началото на срещата, след грешка в защитата на гостите, от която се възползва Абубакар Тунгара (5).

Последва отменен гол на Локомотив и зачетен такъв, дело на Бабакар Дион (31) след пас на Евандро. Именно последният реализира победното попадение, разписвайки се от дузпа в 71-ата минута.

Арда поведе в резултата още в 5-ата минута. Мартин Паскалев върна топката по неудобен начин към Динко Хоркаш. Вратарят се опита да изчисти кълбото, но я прати право в Абубакар Тунгара, който впоследствие нямаше как да пропусне на празна врата.

11 минути по-късно Локомотив Пловдив можеше да изравни. Футболист на пловдивските "железничари" изпълни статично положение. Защитата на Арда не успя да изчисти добре топката и след разбъркване Мартин Райнов я прати в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

В 31-ата минута още един гол на Локомотив бе отменен. Евандро центрира в наказателното поле и намери Бабакар Дион, който от границата на вратарското поле прониза вратата на Анатолий Господинов. След дълго преглеждане със системата ВАР, попадението бе признато.

Така почивката дойде при резултат 1:1. Второто полувреме започна равностойно и се развиваше така до 70-ата минута. Тогава бившият футболист на гостите и настоящ защитник на домакините Пламен Крачунов скочи на шпагат в наказателното поле, но с вдигната ръка, която спря центриране на Локомотив и съдията отсъди дузпа.

Зад топката застана Евандро и хладнокръвно я прати в центъра на вратата, докато вратарят на домакините се хвърли встрани и така пловдивчани направиха обрата пълен.

Малко преди края Динко Хоркаш изкупи вината си при гола, като парира удар на Ел Мами Тетах. В последните секунди Бабакар Дион пропусна да направи успеха на пловдивчани по-убедителен.

Те обаче взеха пълния комплект от точки и вече имат 41 като изместиха Левски (38) от 4-ото място. Арда остана с 31 в своя актив на 7-а позиция във временното класиране.

Арда (Кърджали) - Локомотив (Пловдив) 1:2
1:0 Абубакар Тунгара (5)
1:1 Бабакар Дион (31)
1:2 Евандро (71, дузпа)

Стартови състави:

Арда: 1. Анатолий Господинов - 6. Пламен Крачунов, 18. Джелал Хюсеинов, 12. Принц Окезие, 20. Деян Лозев - 10. Борислав Цонев, 80. Лъчезар Котев (к), 33. Иван Тилев, 7. Абубакар Тунгара, 99. Станислав Иванов - 19. Тонислав Йорданов;

Локомотив Пловдив: 23. Динков Хоркаш - 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 71. Оливер Камдем, 4. Мартин Паскалев - 17. Мартин Райнов, 6. Христо Иванов, 21. Евандро - 10. Йоан Баи, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев (к).

НА ЖИВО: Хебър - Крумовград 0:0

Следете с NOVSPORT.COM

Левски с подробности за билетите за мача с Пирин

От Левски обявиха подробности относно продажбата на билети за мача срещу Пирин (Благоевград) от турнира за Купата на България