3. Литекс обърна Нефтохимик и тръгна с победа в "А" група (ВИДЕО)

Литекс обърна Нефтохимик и тръгна с победа в "А" група (ВИДЕО)

"Оранжевите" биха с 4:1, новото попълнение Джазула блести

Отборът на Литекс започна новия сезон в "А" група с комфортна победа с 4:1 над новака Нефтохимик. Срещата се игра на Градския стадион в Ловеч пред малко публика.

Официални дебюти с екипа на "оранжевите" направиха Джазула и Джордан, като първият се представи блестящо, докато вторият не се запомни с почти нищо. Това бе и първа победа за новия наставник Златомир Загорчич в официален мач начело на ловчанлии.

"Шейховете" откриха резултата от дузпа в 14-ата минута чрез Чипев, но в 41-ата и 43-ата Джазула направи обрат за ловчанлии с попадения от дузпа и фаул. В 59-ата минута той пък асистира на Страхил Попов за 4:1. Крайното 4:1 оформи Ваюши в 84-ата минута.

Двубоят започна с по-организирана игра на Литекс, докато гостите от Бургас разчитаха основно на контраатаки, за да затруднят отбраната на "оранжевите".

В 6-та минута Джордан засече неточно с глава центриране на Джазула, а в 13-ата именно при една контраакция Коста Янев изведе с дълго подаване Калоянов зад гърба на отбраната на Литекс, нападателят навлезе в пеналта и принуди Грозев да го фаулира. Николай Чипев не сбърка от бялата точка и изведе бургазлии напред - 1:0.

След попадението домакините овладяха инициативата и притиснаха съперника си в половината му. В 24-ата минута Ваюши получи на левия фланг и центрира за Джордан, който засече с глава, но прати топката встрани от вратата.

5 по-късно Ваюши намери Джазула в пеналта на гостите, той продължи за Ванжер, който замалко не успя да засече във вратата на Георгиев.

Така дойде 41-ата минута, когато "оранжевите" все пак успяха да изравнят резултата. Това стана, след като Чипев събори Ваюши в пеналта си и реферът отсъди дузпа, която бе реализирана хладнокръвно от Джазула за 1:1.

Само 3 минути след това Джазула направи обрата за "оранжевите" пълен след точно изпълнение на пряк свободен удар.

Втората част отново стартира със силен натиск на Литекс и в 53-ата минута Страхил Попов бе на косъм от това да вкара трети гол за своите, ала ударът му с глава срещна напречната греда.

Още в следващата атака Джазула изведе Джордан сам срещу Георгиев, но той стреля право във вратаря на "шейховете".

В 59-ата минута обаче Джазула центрира от фаул в наказателното поле на Нефтохимик, Попов отклони с глава и покачи на 3:1.

След попадението гостите получиха добра възможност за гол. В 63-ата минута Пиргов излезе извън пеналта си и изчисти с глава, топката попадна в Петков, който обаче стреля покрай вратата на ловчанлии. В следващата атака Калоянов успя да се пребори за една топка в наказателното поле на Литекс, ала ударът му бе неточен.

До края на двубоя темпото поспадна, но все пак имаше време за още едно попадение в мрежата на "шейховете". В 84-ата минута Ваюши стреля от фаул, топката рикошира във Ванжер и влетя в мрежата на Георгиев. На повторенията останаха съмнения за игра с ръка на Ванжер.

Така Литекс победи Нефтохимик с 4:1 в първия мач на двата отбора за новия сезон в "А" група.
Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо