3. Литекс надделя над Локо (Сф) в люта битка за Европа

Литекс надделя над Локо (Сф) в люта битка за Европа

Литекс записа важна победа с 2:1 над един от прекия си конкурент за третото място Локомотив София в оспорван мач от 24-ия кръг на „А” група, който се игра на Градския стадион в Ловеч. Това е втора поредна загуба за „железничарите”, които стартираха пролетния дял от шампионата много убедително с поредица от седем победи. Тимът на Станимир Стоилов пък постигна важен успех и внесе повече напрежение в борбата за Европа.

Станислав Манолев откри резултата в 41-ата минута, в 60-ата минута Сандриньо удвои преднината на своя тим, а в 87-ата минута Камбуров намали за 2:1.

Двата отбора започнаха динамично срещата, като се впуснаха в оспорвана и равностойна игра. Въпреки това реалната опасност и чистите положения пред  двете врати през първото полувреме бяха рядкост.

В 3-ата минута домакините реализираха първата си атака чрез Дока, който центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на „железничарите” и се опита да намери Сандриньо и Нифлор. Те обаче не успяха да достигнат до топката и атаката по никакъв начин не затрудни Галев. Пет минути по-късно мощен шут на Караджинов изпрати топката над напречната греда на Голубович.

Първата по-сериозна опасност дойде в 10-ата минута, когато Зоран Балдовалиев се възползва от груба грешка на Ивайло Петков, който върна топката към Голубович. Нападателят на „железничарите” нахлу в наказателното поле на домакините, финтира Петър Занев и останал сам пред опразнената врата, от малък ъгъл нацели левия страничен стълб на Литекс.

В последвалите минути двата отбора си размениха по няколко безобидни атаки, които не успяха да създадат сериозна опасност.

В 26-ата минута Сандриньо имаше възможност да открие резултата със страхотен шут, но топката рикушира и премина покрай десния страничен стълб на Галев. Три минути по-късно Станислав Манолев центрира към Нифлор, Галев се размина с топката, която в крайна сметка бе изчистена от Дзаферович.

При следващата по-сериозна атака домакините не сгрешиха и съумяха да открият резултата. Това се случи в 41-ата минута чрез Станислав Манолев, който отправи страхотен изстрел от около 30 метра, прехвърли вратаря Галев и изпрати топката в горния ляв ъгъл на Локомотив.

До края на първата част до нова опасност не се стигна и домакините се оттеглиха на почивка с преднина от един гол.

През второто полувреме момчетата на Станимир Стоилов излязоха още по-мотивирани и се впуснаха да атакуват своя противник.

В 47-ата минута Сандриньо направи уникален пропуск, след като бе изведен от Дока сам срещу Галев и стреля, но топката прелетя над напречната греда на гостите. Две минути по-късно Нифлор се строполи в наказателното поле на Локомотив, претендирайки за дузпа, но такава не последва.

В последвалите минути Литекс все повече затягаше обръча около „железничарите”, като редуваха атака след атака. В 58-ата минута Нифлор имаше уникалната възможност да удвои преднината на своите, след като получи топката в наказателното поле, но се засуети и стреля крайно неточно. Минута по-късно при последвалата контраатака, стражът на домакините Голубович отрази блестящо два последователни изстрела на Димо Атанасов и Балдовалиев .

Преднината на Литекс бе удвоена в 60ата минута, след като Шандор центрира от корнер, Нифлор скочи и нанесе слаб удар, който вратарят отрази, топката попадна в Сандриньо, който с мощен удар прониза мрежата на „железничарите”.

Три минути по-късно Златински центрира в от пряк свободен удар, Караджинов стреля с глава, но изпрати топката в аут.

В 75-ата минута страхотен изстрел на Манолев срещна десния страничен стълб на Локомотив. Четири минути след това Дока нахлу в наказателното поле на Локомотив, стреля но топката се търкулна вляво от вратата на "железничарите".

Въпреки упоритата съпротива, която оказваха на окриления си съперник, гостите от София успяха да намалят резултата едва в 87-ата минута, след като Камбуров нахлу в наказателното поле на Литекс и простреля Голубович.

Това успя да внесе смут в редиците на ловчанлии, но времето пред Локо София се оказа твърде малко и те не съумяха да стигнат до втори изравнителен гол.

След този мач момчетата на Станимир Стоилов се поздравиха с важни три точки, които да им проправят пътя към Европа, докато "железничарите" допуснаха втора поредна грешка след убедителния старт от пролетния дял.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза