3. Левски се измъчи в контрола със Сливнишки герой

Левски се измъчи в контрола със Сливнишки герой

"Сините" бият с едно на мъка, Пелето вкарва гола

Отборът на Левски записа неубедителна победа в приятелска среща срещу втородивизионния Сливнишки герой с 1:0, предаде репортер на Novsport.com.

Двубоят се игра в Сливница, а единственият гол в него бе дело на Станислав Ангелов в 53-ата минута.

Дебют с екипа на Левски направи дошлият вчера от Берое Димитър Везалов.

"Сините" започнаха по-активно срещата, но първото чисто положение в мача бе за Сливнишки герой. В 8-та минута Радослав Мутафчиев засече майсторски центриране в наказателното поле, но Ивайло Василев се хвърли и спаси.

Първата опасност пред вратата на домакините дойде в 19-ата минута, когато Вутов стреля по земя в ръцете на Минев. Минута по-късно Райков засече центриране на Тонев, но ударът му се оказа неточен.

След това Райков изпробва отново реакциите на стража на Сливнишки герой с удар в 22-ата минута, но той спаси. 4 по-късно домакините стигнаха до ново опасно положение пред вратата на "сините", след като Малев отправи коварен изстрел, който Василев улови със сетни сили.

След почивката в игра за Левски се появиха Станислав Ангелов и Дъстли Мулдер, заменяйки Старокин и Тонев. Именно Пелето се оказа най-съобразителен в 53-ата минута, когато майсторски засече центриране отляво и изпрати топката в долния десен ъгъл на Минев за 1:0.

До края на срещата Илиан Илиев направи още 5 смени, като в игра се появиха почти всички резервни футболисти.

В 63-ата минута Де Карвальо направи фрапантен пропуск, като от голлинията не можа да се пребори с вратаря на домакините, след като получи пас от Башлиев.

До края на двубоя повече попадения не паднаха и така Левски побед Сливнишки герой с 1:0 в контрола.

Състави

Сливнишки герой: Минев, Миланов (к), Мутафчиев, Иванов, Каптиев, Кочилов, Георгиев, Ахмед, Малев, Пенев, Диков
Резерви: Луков, Асенов, Величков, Хаджиев, Мицански, Бангеев, Петков, Самарджиев

Левски: Василев, Башлиев, Диамутен, Везалов, Старокин (к), Вутов, Прохазка, Райков, Тонев, Марсиньо, Силва
Резерви: Любенов, Мулдер, Де Карвальо, Л. Илиев, Рачев, Петков, Чаворски, Ангелов, Хубчев

Главен съдия: Марио Спасов
Йовичевич: Утре ще покажем нашата амбиция